Ahmet ATILMIŞ

Ahmet ATILMIŞ

Çalışmak ama severek,
Başarmak ama başkalarını ezerek değil,
Eğlenmek ama kimseyi rahatsız etmeden.
Herşey insan sağlığı ve onuru için ...

Hilesiz Hurdasız

Ekonomik krizlerle şahlanan sosyal - kültürel ve siyasal çöküntü her geçen gün katlanarak devam ediyor. Bugün hatırı sayılır bir ekonomist "SSK 45 milyar açık verdi emekliye zam verilmiyor. Yaşlı - fakir ve hasta insanların bol olduğu bir ülke oluyoruz."dedi.

Ekonomik krizlerle şahlanan sosyal - kültürel ve siyasal çöküntü her geçen gün katlanarak devam ediyor. Bugün hatırı sayılır bir ekonomist  "SSK 45 milyar açık verdi  emekliye zam verilmiyor. Yaşlı - fakir ve hasta insanların bol olduğu bir ülke oluyoruz."dedi.

Bu sadece yaşlıları, sadece emeklileri rahatsız eder sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Evet savaşlarda ve kıtlık zamanlarında en çok yaşlılar, kadınlar ve çocuklar çeker ama bizim ülkemizde  gençlerde bu yükü boyunlarında hissetmeyecek mi? Nenesini, dedesini hastaneye götürmeyecek mi?
Kendi harçlığını paylaşmayacak mı?  Eğer o da işsiz değilse.

Uyuşturucu, fuhuş, hırsızlık daha da artmayacak mı?

SSK açığı deyip geçmeyin!

Son yıllarda binlerce doktor ülkeyi terk etti ve binlercesi  terk etmeyi düşünüyor. Bu doktorlar için de ülke içinde utanılası bir durum olmanın ötesinde bir şey değil mi?

Yüzüncü yılına gelmiş ülkede bu güne kadar böyle şeylere rastlanmamıştı. Yok yağ kuyruğu yok tüp kuyruğu bu gidişin yanında esamesi okunacak bir şey midir ?

İktidar seçimler yoluyla iktidar oluyor. İyi yönetirse de iktidar oluyor. Belki daha da olacak ama madem böyle uzun yıllar iktidar oluyorsunuz neden çözüm üretemiyorsunuz?

Muhalefet iktidara gelse, çözer mi?
Enkaz aldım deyip o da  nefesi yettiği yere kadar gidip bırakır mı?

Bence iktidar ya da muhalefet her ikisi içinde tek kriter var; Yurttaşına değer vermek ve mücadeleni yurttaşı değerli hissettirmek için çalışmak. Bunu açık açık ve herkesin anlayacağı şekilde yapmak. Hilesiz, hurdasız...
Göz boyamadan, yalan söylemeden, her türlü istismardan uzak.

 

Ahmet ATILMIŞ | 19.01.2024