Ahmet ATILMIŞ

Ahmet ATILMIŞ

Çalışmak ama severek,
Başarmak ama başkalarını ezerek değil,
Eğlenmek ama kimseyi rahatsız etmeden.
Herşey insan sağlığı ve onuru için ...

KRALİÇE ELİZABETH VE KRİZLER

Kraliçe Elizabeth’in ölümü Bizim boyalı basında ve şingirdaklı TV’lerde bütün bayramlardan, bütün özel günlerden ,bütün felaketlerden çok daha olumlu ve uzun haber konusu ,program konusu oluyor neden?

Kraliçe Elizabeth’in ölümü Bizim  boyalı basında ve şingirdaklı TV’lerde bütün bayramlardan, bütün özel günlerden ,bütün felaketlerden çok daha olumlu ve uzun  haber konusu ,program konusu  oluyor neden?

Ezik bir toplum olduğumuzdan mı ?

Geri bir toplum olduğumuzdan mı?

Batı hayranı olduğumuzdan mı?

Bağımlı olduğumuzdan mı?

Bu haber yorum ve programlar için para mı alıyoruz?
Anlayan beri gelsin...

Dünyadaki gerilim artıyor . Sular ısınıyor . Çelişkiler – çatışmalar , dalaşmalar hırslaşmalar  çoğalıyor..Çevre felaketlerini ,küresel ısınmayı , göçleri saymıyorum bile.

Ama ABD’ nin  sadece  iş adamı örgütlerine  gönderdiği tehdit mektupları , Rusya'nın gaz kesme silahını çekmiş ve ateşlemiş olması...Türkiye - Yunanistan gerilimi,  Tayvan ve Ukrayna  krizi, Suriye meselesi ve ambargolar sadece gündelik izlediğimiz gelişmeler değil mi?

Bütün bunlar yaşanırken işçinin ,köylünün, memurun esnafın, emeklinin, işsizin halı nicedir diyen yok , demezlerde..!
Ezilen ve sömürülen  taraf kendi tarafında kalıp kendi taleplerini ortaya koymadığı sürece ve kendi kaderini eline almadığı sürece  kimse onların sorunlarına dönüp bakmaz, bakmayacak tır.

Hele hele İngiliz Kraliçesinin ölümü ve yeni kralın seçimiyle çok ilgili  kafalar… Emekçi dünyasına ve halka  öldüm dese bir bardak su bile vermez.

Herkes aklını başına alsın ve birlik beraberlik konusunda samimi olanlar bir ve beraber olsun. Gelecek , bütün insanlığı ilgilendirecek boyutlarda tehlike sinyalleriyle dolu .

 

Kraliçe II. Elizabeth

                                     Kraliçe II. Elizabeth ve Prans CharlesAhmet ATILMIŞ | 12.09.2022