Ahmet ATILMIŞ

Ahmet ATILMIŞ

Çalışmak ama severek,
Başarmak ama başkalarını ezerek değil,
Eğlenmek ama kimseyi rahatsız etmeden.
Herşey insan sağlığı ve onuru için ...

Doğru Duvar

İsmail Saymaz Sözcü TV’ de, CHP’li Ahmet Özer’in kayın biraderini işe almasını konuşuyor...

İsmail Saymaz Sözcü TV’ de, CHP’li Ahmet Özer’in kayın biraderini işe almasını konuşuyor...

Siyasetçi, herhangi bir makamda olsa da, olmasa da, birinci derece hısım ve akrabaları başta olmak üzere, bütün yakın gördüklerini, siyasi yakınlarını, potansiyel olarak faydalanacağı kimseleri işe yerleştirmek için çabalar, genellikle de başarır. (Bu söylediklerime ve söyleyeceklerime partililerden liyakatli kadro oluşturmak dahil değildir, bu zaten olması gerekendir.)

Diğer işe koymaların hepsi sorunludur. En hafifinden taşra politikacılığıdır, güven ya da güvensizlik durumudur, feodalitedir, iş kotarma hesabıdır...

Bu durum ülkedeki mevcut siyasetin ve siyasetçinin kalitesiyle yakından alakalıdır. Siyaset ve siyasetçinin niteliğiyle alakalıdır. Hep yazıyorum, okumayan siyasetçi ideolojisi, dünya görüşü, felsefesi olmayan, kültürden, sanattan, bilimden, teknolojiden uzak siyasetçi ülkeyi yönetmeye kalkarsa, ili, ilçeyi yönetmeye kalkarsa sonuç doğal olarak böyle olmak zorundadır. Buraya kadar olan bölümü yukarda anlatmaya çalıştım...
Anlamakta ve anlatmakta zorlandığım bir şey var ki! Muhalif partili siyasetçinin, iktidardaki siyasetçiye yakınını işe aldırması!

Ülkede böyle anlaması ve anlatması zor örneklerde var, bunun adı ne?
Bunun adı kendi çizgine ihanet, rakiple gizliden iş birliği, uzlaşma ve doğal olarak kendi çizgine değil, rakibine hizmet etme. Hani Anadolu'da "doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar" sözü vardır ya bu adamlardır işte. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovmaya çalışanlar. Tabi ki biz hayatımız boyunca yaşasın onuncu köy diyen olduk, olmaya devam edeceğiz.

Eeey bu tarife uyan siyasiler partiniz, sizin partideki konumunuz ne olursa olsun ‘yapay zeka’ çağındayız. Vaz geçin bu kaba, taşra siyasetinizden...
Başta halk için, ülke için sonra size oy verenler ve de verecek olanlar için hizmet üretin. Bu iş, köşe dönme, ego tatmini, hava atma işi değildir.

Siyasi değerlerimizin gereğini yapmazsanız sırıtırsınız, halk içinde hem kendiniz, hem de partiniz itibar kaybına uğrar. Artık iki kişinin bildiği hiçbir şey sır değildir. Doğru olun, doğru duvar yıkılmaz.

Doğru duvar olun...

Ahmet ATILMIŞ | 07.06.2024