M1 Gaziantep Alışveriş Merkezi Erdemoğlu Holding Tarafından Satın Alındı
Haber Kategorisi: Ekonomi

M1 Gaziantep Alışveriş Merkezi Erdemoğlu Holding Tarafından Satın Alındı

Gaziantep’in ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ilk alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyan M1 Gaziantep Alışveriş Merkezi Erdemoğlu Holding tarafından satın alındı.

1999 yılında hizmete giren, 142 bin 932 metrekare arsa üzerinde ve 51 bin 673 metrekare kiralanabilir alana sahip M1  Gaziantep Erdemoğlu holding tarafından satın alındı. Yapılan görüşmeler sonucunda anlaşmaya varıldığı ve tapunun devrinin yapıldığı belirtildi. 

BÖLGENİN İLK ALIŞVERİŞ MERKEZİ 

Güneydoğu Anadolu bölgesinin ilk alışveriş merkezi olan tek katlı mimarisi, sahip olduğu geniş açık otopark alanı ve birçok markada bölgenin en büyük seri sonu mağazalarını içinde barındıran M1 Gaziantep Alışveriş Merkezi’nde, M1-Metro grup, Fiba Holding ve Doğramacı olmak üzere 3 ortaklı bir yapıya sahip. M1 Gaziantep Alışveriş Merkezinde; Sinepark Nakıpali, LC Waikiki, Eskidji Bazaar, FLO, Vişne, Globay, A101, US Polo, Watsons, Penti, Burger King, Popeyes, Uzay Gemisi Eğlence Merkezi ve Lunapark gibi çok çeşitli alışveriş, eğlence ve yeme içme alanları bulunuyor. 

OUTLET YAPACAK ÜNLÜ MARKALARIN SATIŞI OLACAK

137 bin metrekare üzerine kurulan devasa alışveriş merkezi Erdemoğlu firması tarafından satın alındı. Erdemoğlu'nun burayı Avrupa’da daha yaygın olan Outlet tarzı büyük bir alışveriş merkezi haline getireceği öğrenildi. Sinema salonunun iptal edileceği belirtilen M1 içinde Sadece güçlü firmaların ürünlerinin satılacağı işyerleriyle, kafeler ve sınırlı sayıda yemek yenilecek işyerlerine izin verilecek

GÖRÜŞMELER BAŞLAYACAK

Satışı tamamlanan M1 Alışveriş merkezi için yılbaşından sonra yerleşik firmalarla görüşmelerin başlayacağı öğrenildi. Sözleşmesi biten ile sürenlerle yapılacak olan görüşmeler sonrası kesin karara varılacağı belirtildi.

 

olaymedya.com