Ahmet ATILMIŞ

Ahmet ATILMIŞ

Çalışmak ama severek,
Başarmak ama başkalarını ezerek değil,
Eğlenmek ama kimseyi rahatsız etmeden.
Herşey insan sağlığı ve onuru için ...

Gaziantep'in seçimine 3 hafta kala..!

Birkaç gündür Gaziantep’teyim. Siyaset özel ilgi alanım olduğu için yaklaşan belediye seçimlerinde hangi parti hangi aday ne söylüyor, neler yapıyor izlemeye çalışıyorum;

Birkaç gündür Gaziantep’teyim. Siyaset özel ilgi alanım olduğu için yaklaşan belediye seçimlerinde hangi parti, hangi aday ne söylüyor neler yapıyor izlemeye çalışıyorum; Gözlemlerimi ve tespitlerimi dostlarla paylaşmak için iyice yakından bakmaya çalışıyorum.

Gördüğüm kadarıyla iktidarın yıpranmışlığı şehirdeki üç belediyenin üçüne de olumsuz yansıyor. Halkın genel seçimlerde muhalefet konusunda kafası çok karışıktı. Yok İngiltere’den para, yok Amerika’dan ekonomi yöneticisi olarak gelecek Rifkin, yok Zafer partisi, yok İyi parti' nin tutumu, Deva, Gelecek, Refah yamalı bohça bir ittifak. Halk ürperdi. Kafasına yatıramadı bir türlü. Şimdi konu yerel seçilecek kişi bir il ya da ilçe için tanıdık kişiler, şehir birbirini tanıyor özellikle Anadolu'da herkes öne çıkan insanları bilir.

Objektif gözlemimi söylüyorum, Refah, Deva, Gelecek, Demokrat parti, DSP yok gibi. Zafer, Yeniden Refah, CHP ve Cumhur ittifakı çok daha fazla görünür durumda. Diğer partileri yazmadım çünkü olumlu olumsuz bir şey diyebilmek için yoğunlaşmak gerekirdi, yoğunlaşamadım.

Fatma hanım olanakları dolayısıyla oldukça görünür durumda sonra Umut Yılmaz ve Muzaffer Ertürk, Arkın Bereketoğlu sonra Yeniden Refah sonra İyi parti geliyor.

Bu şimdilik böyle, birkaç güne kadar çok şey değişir örneğin Muzaffer Ertürk’ün topu topu beş günlük çalışmasıyla aldığı yola bakılırsa yirmi beş gün sonra ciddi şeyler olabilir. Belli ki bu seçim Gaziantep merkezde AKP ile CHP arasında geçecek...
Bütün mesele sandıkta birleşebilme meselesi. Eğer CHP’nin halk sandıkta birleşecek iddiası tutarsa ciddi değişiklikler olabilir.

 

Ahmet ATILMIŞ | 09.03.2024