Ahmet ATILMIŞ

Ahmet ATILMIŞ

Çalışmak ama severek,
Başarmak ama başkalarını ezerek değil,
Eğlenmek ama kimseyi rahatsız etmeden.
Herşey insan sağlığı ve onuru için ...

YAKICI GERÇEK SAVAŞLAR…

Masal anlatanlar , yaygara yapanlar , laf salatası yaparak kendince kafa bulandırmaya çalışanlar , Demagojinin dibini bulanlar , Lafı güzaf ’ı iş sananlar ,boş konuşanlar vs . Sözde yazar çizer takımıyla ,medyasıyla , sosyal medya trolleriyle ne yaparsa yapsın sistem bütçede açık vermeyi engelleyemiyor..

 

 

Masal anlatanlar , yaygara yapanlar , laf salatası yaparak kendince kafa bulandırmaya çalışanlar , demagojinin dibini bulanlar , lafügüzafı iş sananlar ,boş konuşanlar vs .

Sözde yazar çizer takımıyla ,medyasıyla , sosyal medya trolleriyle ne yaparsa yapsın sistem bütçede açık vermeyi  engelleyemiyor.

Bu bizim gibi Neo liberal politikalar uygulayan bütün bağımlı ülkelerin kaderidir.
Bizde üstüne başka  açmazlarda eklenince boş hikayeler daha da katmerli hale geliyor.

Arkadaşlar güç merkezlerinin kavgası her geçen gün şiddetini arttırıyor. Arttırdıkça alttakileri daha çok köşeye sıkıştırıyor. Daha çok kendisi için kullanmak istiyor. Tabi ki ABD ve yanına çektikleri ve de nüfuz alanındakileri küresel güç olma hayaline destek vermeye gerekirse, uğruna savaşa girmeye zorluyor ki bu gidiş şimdi bile, zaten yarı savaş biçiminde ilerliyor.
Ambargoları ,tehditleri ,enerji  silahlarını şimdilik izliyoruz.
Biz bu savaşın içinde çok ama çok kritik yerdeyiz .Esasen eksenimiz doğuya doğru kaymış durumda. Başta ABD olmak üzere  batılı devletler bu durumu kabullenmek  istemiyor. İş dünyasına mektup yollayarak “kafamı bozmayın sizi fena yaparım !” diyor. Bir Ukrayna'da sizin üstünüze salarım demeye getiriyor. 

Yani arkadaşlar herkes silahlanıyor herkes gardını alıp, önlem almaya çalışıyor. Gündelik hayat akışımızda  bütün bunları görmüyoruz , görmek istemiyoruz, göremiyoruz ama silahlanma tam gaz…

Ve bu kriz maalesef barışçıl yollarla çözülmez .

Savaşa karşı olalım ama gafil avlanmayalım.Halkın ve emekçilerinde sağlam ve gerçekçi  duruşu  olmalı .


Ahmet ATILŞMIŞ | 05.09.2022