Ahmet ATILMIŞ

Ahmet ATILMIŞ

Çalışmak ama severek,
Başarmak ama başkalarını ezerek değil,
Eğlenmek ama kimseyi rahatsız etmeden.
Herşey insan sağlığı ve onuru için ...

GAZİANTEP VE PARTİLER

Partilerin Gaziantep örgütleri ( AKP hariç çünkü, onlar bilinen klasik yöntemler dışında yöntemlerle de örgütlenmelerine büyük taban buluyorlar) Örgütlenme bilinci ve yeteneği en çok gelişmiş parti hangisi acaba?

Partilerin Gaziantep örgütleri ( AKP hariç çünkü, onlar bilinen klasik yöntemler dışında  yöntemlerle de örgütlenmelerine büyük taban buluyorlar) Örgütlenme bilinci ve  yeteneği  en çok gelişmiş parti hangisi acaba? 

CHP

İYİ Parti 

MHP

DP

RP

SP

HDP ( Bu parti  özellikle doğu ve güney doğuda  ideolojisini programlarını anlatarak örgütlenmek yerine etnik  sorunları potansiyel  olarak hazır buluyor) 

Diğer sosyalist komünist olduğunu söyleyen partilerin örgütlenme modelleri  değişmez..

Ancak örgütlenme bilincini ve yeteneğini en çok bu yapıların sorgulaması gerekir diye düşünüyorum..

Çünkü bölünme bir araya gelememe , sahadaki politikalar belki  o nedenle sayısal bakımdan  yetersiz kalmak neredeyse "kaderleri" oldu diye düşünüyorum..( son birleşmeleri  göz ardı etmeden) 

CHP, gazeteci   Murat GÜREŞ yazmıştı  düğünlere icabet etme , cenazelere ve taziye evlerine ziyaret , esnaf  gezisi  vs. Kitle partisi  bunlarında yapar  ama  Bütün bunların bir disiplin ve bir teknikle bir planla projeyle  yapılması gerek .. Bu durum  bir çok parti için ortak özellik diye  tanımlanabilir.. Anlayacağınız  garp cephesinde yeni bir şey yok .. Peki  doğrusu ne ?

Modern  siyaset ve siyasetçi  Partinin en azından yönetici  kadrosu ;  Diksiyonuna,  beden diline ve kılık kıyafetine  dikkat etmeli , bunun  için asgaride olsa  eğitim almalı.Halkla ilişkiler ve basınla ilgili  yetenekli  samimi ve dinamik unsurları olmalı..

 

Tüm Partiler

Yönetişim  konusu bilim işi. 

Ekonomiyi yönetmek , kriz yönetmek ,  iletişimi yönetmek gibi..

İletişim neredeyse her şeyin başı . Bir gaf  insanın kendisine de partisine de çok çok zarar verebilir.

Halkı  kazanmanın  yoluda ,toplumdaki saygınlığını korumanın yoluda inandırıcı olmanız ve güven verebilmenizde  , iletişim konusundaki başarınıza bağlı  ve tabi ki bütün bunların  hepsinin içinde  bolca samimiyet olmalı .Bütün bunlar tutarlı olmalı …

Bu nedenle devamlı ve düzenli olarak  sözlerinize tutum ve davranışlarınızda tutarlı olmalısınız...

Sadece seçimlerde peçete gibi kullanıp atacağınız insanlar aptal değil, çoğu etkinlikleriize   gelmiyor  gelmez ,  size gelseler bile  özveriyle , bütün yeteneklerini ortaya çıkartıp , verimle çalışma moduna giremezler..Konu karmaşık ve uzun beliki başka zaman yine yazarim…her parti  program ve tüzüğüne bağlı kalarak kendi hedef kitlesine  ne zaman sahip çıkar bilmiyorum ama. Bu iş her şeyden önce  emek ister..sonrada tabiki bilgi...

Ahmet ATILMIŞ | 29.08.2022