Ahmet ATILMIŞ

Ahmet ATILMIŞ

Çalışmak ama severek,
Başarmak ama başkalarını ezerek değil,
Eğlenmek ama kimseyi rahatsız etmeden.
Herşey insan sağlığı ve onuru için ...

Düzelebilmenin İlk Hamlesi

İnsanımız çok bozuldu; kişisel menfaat, samimiyetsizlik, utanma-arlanma gibi kavramların aşınmış olması, sevgisizlik, okumaktan uzaklaşma ya da okumaya yanaşmama vs vs…

 

İnsanımız çok bozuldu; kişisel menfaat, samimiyetsizlik, utanma-arlanma gibi kavramların aşınmış olması, sevgisizlik, okumaktan uzaklaşma ya da okumaya yanaşmama vs vs… Kitaplar dolusu daha başka olumsuzluklar da yazılabilir ama Anadolu'da bir söz var "hoca yanlış yaparsa cemaat daha çok yanlış yapar " ya da "balık baştan kokar", “küçük kalkar büyüğe bakar" gibi. Mesele sistem meselesi. Bu sistem insanımızı kirletti, daha da kirletecek...
Milli Eğitim doğru eğitim vermiş olsa, aileler yarınlarından endişe etmeseler, yargı adil olsa, sokakta kendine gelir.

 

Gelir dağılımında ki adaletsizlik, siyasi ayrışmalar, Avrupa kadar olmasa da gerçekten insanımızın onurlu bir biçimde yaşayacağı asgari ücreti alabilmesi ve işsizliğin önlenmesi birçok sorunu çözecek ve toplumun bünyesi güçlü hale gelecek ve hastalıktan kirlenmeden kurtulacaktır diye düşünüyorum.

 

Bütün bunlar tabi ki demokrasiye inanmakla, insanı ve halkı sevmekle mümkün. Bütün bunlar insan haklarına ve emeğe saygıyla mümkün.

Ortadoğu kaynıyor!
Zalimler adeta kan banyosu yapıyor. Bizde bu gergin coğrafyada önemli bir kavşakta yer alıyoruz. İnsanımızın vatanını savunması ve gelecek tehlikeleri hatta olası bir savaşı göğüslemesi için müesses nizam neler yapmaktadır bilmiyorum ama, ama halkı kuru sloganlarla motive etmek işe yaramaz. Birlik ve beraberlik içinde her bakımdan donanımlı yurttaşlar olmak zorundayız. Siyaset demokrasiyi yüceltmeli ve gelecek her türlü tehlikeye karşı ülkeyi hazırlamalıdır. Hiç vakit kaybetmeden.

 

Ahmet ATILMIŞ | 31.10.2023