Ahmet ATILMIŞ

Ahmet ATILMIŞ

Çalışmak ama severek,
Başarmak ama başkalarını ezerek değil,
Eğlenmek ama kimseyi rahatsız etmeden.
Herşey insan sağlığı ve onuru için ...

Halk Uyandı

Seçim sonuçları konusunda daha çok konuşulacak ama, öncelikle iktidar ve yandaşları kimseye tepeden bakamayacak, benden olmayanlar böcektir demeye getirdiği söz ve davranışlarda bulunamayacak, kim olursa olsun, insan onuruna saygıyı elden bırakamayacak, ötekileştiremeyecek, tehdit edemeyecek, suçlayamayacak.

Seçim sonuçları konusunda daha çok konuşulacak ama, öncelikle iktidar ve yandaşları kimseye tepeden bakamayacak, benden olmayanlar böcektir demeye getirdiği söz ve davranışlarda bulunamayacak, kim olursa olsun, insan onuruna saygıyı elden bırakamayacak, ötekileştiremeyecek, tehdit edemeyecek, suçlayamayacak. Artık iktidar ikinci parti.

Medyasını daha ne kadar besleyebilecek bilmiyorum ama zaten itibarını yitirmiş medyası, toplumu etkileme kabiliyetine bir daha kavuşamayacak.

Toplum dedi ki: Bu yaptıklarınız ayıp, bu kadarı da çok fazla, vesayeti yıktığını söyle, dön kendi vesayetini kur, ne anladık bu işten? Hem yolsuzluk, yoksulluk, yasaklar eskisinden daha çok, sen emekliye on bin lirayı reva gör, senin vekilin porsiyonu on bin liralık, ıstakoz yesin. Dindarlık adı altında her haltı ye (yiyenleri kastediyorum) okullara imam getir, laiklik diye bir şeyi, yani bilimle, inancı birbirinden ayırma ama halk birbirine ters baksın buradan nemalan, hele şu İsrail'e mal satma işi anlaşılır gibi değil. Elin hristiyanı bile Gazze'ye ağlarken ve İsrail'i protesto ederken biz gemi gemi mal satıyoruz!

Elbette bu serbest piyasacı düzene dokunmadığın sürece böyle sonuçlar kaçınılmaz olarak yaşanacaktır.

Akp dışı partilere büyük sorumluluk yüklenmiştir. Özellikle sosyalistler bu gelişmelerden büyük dersler çıkarmalıdır.

Ama muhalefet partisi halkı kazanmak için bütün samimiyeti ve dürüstlüğü örnek yönetim anlayışları sergilemelidir. Gerçekten halkçı, gerçekten Türkiyeci, gerçekten anti emperyalist bir politika halkımızda büyük karşılık bulacaktır. Aksi halde halk, başka seçenekler arayacaktır.

Halkımız içinden geçilen süreci anlamaya ve değerlerine sahip çıkmaya başlamıştır.

 

Ahmet ATILMIŞ | 19.04.2024