Ahmet ATILMIŞ

Ahmet ATILMIŞ

Çalışmak ama severek,
Başarmak ama başkalarını ezerek değil,
Eğlenmek ama kimseyi rahatsız etmeden.
Herşey insan sağlığı ve onuru için ...

CHP ve Seçim Kazanmak

Dr. Muzaffer Ertürk. CHP Gaziantep Büyükşehir Belediyesi başkan adayı. İyi insan, temiz, kaliteli, düzgün insan. Tam halktan biri, tam halkçı biri. O nedenle “Herkesin Başkanı “sloganıyla çıkış yapıyor.


Dr. Muzaffer Ertürk!!!!

CHP Gaziantep Büyükşehir Belediyesi başkan adayı.

İyi insan, temiz, kaliteli, düzgün insan. Tam halktan biri, tam halkçı biri.

O nedenle “Herkesin Başkanı “sloganıyla çıkış yapıyor.

 Seçim çalışmaları için biraz gecikmiş ama bugün seçim bürosunu açıyor.

Peki Muzaffer Ertürk’ün Fatma Şahin karşısında seçim kazanma şansı var mı?

CHP genel merkezi ağır sorunlar yaşıyor…

CHP Gaziantep il ve ilçe örgütleri çok ağır sorunlar yaşıyor.

Ve elbette maddi olarak AKP ve Fatma Şahin’le kıyaslandığında kıyas götürmeyecek kadar zayıf.

Gaziantep değişim istiyor mu?

İstiyor…

AKP’liler bile değişim istiyor.

Fatma hanıma neden bu kadar tepki olduğunu biraz uzaklarda olduğum için tam olarak anlayamadım ama halk AKP’yi cezalandırmak için mi yoksa Fatma hanımın hizmetlerini yeterli bulmadığı için mi ciddi bir memnuniyetsizlik içinde?
Bu durum Dr. Muzaffer Ertürk için büyük avantaj.

Bence CHP içindeki samimi CHP’liler gerçekten muhalif olduğunu iddia edenler, adaylarına sahip çıkmalı ve kolları sıvayıp çalışmaya başlamalı.

Elbette bu özveride bulunacak binlerce insan vardır.

Ama bir gerçeğin altını kalınca çizelim: Parti demek  örgüt demektir, örgüt demek organizasyon demektir. Organizasyon partinin ve adayın zaferi için çalışır. Evet ama bu organizasyon neyle çalışır?

Elbette çok sağlam, çok inanmış, zeki, yetenekli ve samimi bir kurmay kadrosu gerek. Bu kadro doğru stratejiler belirleyip, doğru taktiklerle partiye inanarak hizmet edecekleri öne çıkartıp yönetişim ve iletişim becerisini en üst seviyeye çıkarmalıdır. Artık yapay zaka çağındayız, işler klasik taşra kafasıyla yürümüyor, yürümez...

Kurmay kadronun bu organizasyonu yönetmesi için elbette para olması gerek ama bir o kadarda parayı nasıl ve nereye harcayacağını bilmesi gerek.

Dün bir duyum aldım Dr. Muzaffer Ertürk’ ün seçim çalışmalarında kullanması için adayın kendisinden habersiz para toplanıyor, bir çeşit fon oluşuyor. Yani halk samimi bulduğu bu adayı belli ki canla başla destekliyor.

Sözü uzatmayalım CHP maça beş sıfır yenik başlıyor ama bu durumu tersine çevirip sekiz beş galip gelecek potansiyel var. Genel merkezden, partinin yerel örgütü ve tüm muhalifler desteklerse Dr. Muzaffer Ertürk’ün kazanması mümkün. Değilse büyük bir hezimet kaçınılmaz.

Bu sonuçtan aday değil parti sorumlu olur.  Aslında daha uzun yazacaktım ama biraz izlemek daha sonra yazmak gerek diye düşündüm.

Ahmet ATILMIŞ | 24.02.2024