Ahmet ATILMIŞ

Ahmet ATILMIŞ

Çalışmak ama severek,
Başarmak ama başkalarını ezerek değil,
Eğlenmek ama kimseyi rahatsız etmeden.
Herşey insan sağlığı ve onuru için ...

Yurtsever Gençlik - 2

CHP il başkanı İstanbul'da Dolmabahçe’de Denizleri kitlesel olarak anıyor. Muhteşem bir durum. CHP’nin geldiği yer. Bu konuşmaya bakarsak, devrimcilerle aynı yerdeler. Bugün sosyal medyada da bunu görmek mümkündü. Atılan sloganlar, edilen sözler, sosyalist partilerle aynı düzeydeydi. Ama bizim gençlik nerede?

CHP il başkanı İstanbul'da Dolmabahçe’de Denizleri kitlesel olarak anıyor. Muhteşem bir durum. CHP’nin geldiği yer. Bu konuşmaya bakarsak, devrimcilerle aynı yerdeler. Bugün sosyal medyada da bunu görmek mümkündü. Atılan sloganlar, edilen sözler, sosyalist partilerle aynı düzeydeydi.

Ama bizim gençlik nerede?

İnsanı ve vicdani duyarlılık gösterip Gazze’nin işgalini ve katliamlarını protesto eden Dünyanın üniversite ve lise öğrencileri sonuç aldılar, Hamas ve İsrail ateşkes konusunda anlaştılar.

Bizim gençler nerede?

Dünya ayağa kalktı bizimkiler izledi. Survivor izler gibi, Müge anlı izler gibi, Polat Alemdar izler gibi vs…

Buralara bir günde gelinmedi elbette.

Eğitimin dibine dinamit koyarak, özelleştirerek, ötekileştirerek, diziler yoluyla boşluğa, beleşe özendirilerek kitaplardan, sanattan, edebiyattan, bilimden ve siyasetten uzak, uyuşturucuya, kadına, mafyacılığa yakın gençler yetiştirdik son kırk beş yıldan bu yana çok yasakçı kafalara rağmen, baskıya tehdide, bunca yozlaşmaya rağmen halk, son seçimlerde bir biçimde hatırlattı kendisini, buradayım dedi, o kadarda ileri gidemezsiniz dedi.

CHP bu devrimci dip dalgayı gördü belki ama inanmıyordu, olmaz sanıyordu. AKP’den kopuş CHP’ ye iktidar yolunu da açtı. Umarım İstanbul il başkanı bu duyarlı ve heyecanlı konuşmalarının içini doldurur. Bir Mayıs'ta Saraçhane’de olanlar olmaz.

Yurtsever Gençlik, bu topraklarda kendisini yeniden doğurur. Yeniden var eder. Yeter ki umduğu dağlara kar yağmasın.

Zalim, gözünü kan bürümüş, barbar, insan kasabı Netanyahu ve yandaşlarını durduran dünya halklarına ve öğrenci gençliğine selam olsun.

Denizleri unutmayıp ananlara ve onların ideallerini kendi ideali görenlere selam olsun. İnsanın yurdunu sevmesi, insanı sevmesi, halkını ve halkları sevmesi, ülkesini sevmesi, özgürlüğü ve bağımsızlığı ve barışı sevmesi, bilimi sevmesi, kendisini sevmesidir.

Yurdunu seven her gence selam olsun.

Ahmet ATILMIŞ | 07.05.2024