Ahmet ATILMIŞ

Ahmet ATILMIŞ

Çalışmak ama severek,
Başarmak ama başkalarını ezerek değil,
Eğlenmek ama kimseyi rahatsız etmeden.
Herşey insan sağlığı ve onuru için ...

F u t b o l…

Oliveira Salazar, nasıl yönetiyordu ülkesini? Futbol, Fashion, Fiesta... Buradan ne anlıyoruz? Futbol, sadece futbol değildir.

Oliveira Salazar, nasıl yönetiyordu ülkesini?

Futbol, Fashion, Fiesta...

Buradan ne anlıyoruz?

Futbol, sadece futbol değildir.

Bir ülkenin birçok konuda, çok ciddi sorunları varken, milyonlar futbolla ilgileniyorsa biraz değil çok düşünmek gerekmez mi?

Üstelik Fazıl Say’ın dediği gibi "Fenerbahçeli biri olarak milyonlar harcayarak, altı yılda altı sıfır olmak ne acı! O milyonları bilime, felsefeye, sanata yatırsaydınız o ülke çok daha ilerilere gidebilirdi" altına imzamı atarım. Ne kadar doğru söylemiş sevgili Fazıl Say.

Ne diyor Yılmaz Özdil; "Dünyanın en çok kiraz üreten ülkesinde en az kiraz yiyebilen çocuklar bizdedir" Neden?  Çünkü, kiraz çok pahalı, satın alma gücümüz çok düşük!

Aman boş verin, fenerin başına gelen hocanın aldığı ücret, Aziz Yıldırım şunu dedi, Ali Koç bunu dedi. O iki gol attı, bu üç, o pozisyon fauldü, hakem satılmış, yuh o golü nasıl kaçırdık…

Kirazın fiyatının ne önemi var. Avrupa da sağ yükseliyormuş, beni ne ilgilendirir?

 

Halkımız görüyor aslında. Aslında her şeyi, ama bir çok nedenle kendi sorunlarının çözümüne yönelmiyor. Bunun da bir çok  bilimsel açıklaması var elbette. Bir gün mutlaka kendi yakıcı sorunlarına yönelecek ve bolca, ucuz kiraz tüketebilecek ülkemizin çocukları...

Ahmet ATILMIŞ | 10.06.2024