Ahmet ATILMIŞ

Ahmet ATILMIŞ

Çalışmak ama severek,
Başarmak ama başkalarını ezerek değil,
Eğlenmek ama kimseyi rahatsız etmeden.
Herşey insan sağlığı ve onuru için ...

İzlemek Yetmez

Bencilliğin, bireyciliğin, çürümenin tavan yaptığı dünyamızda insanların bir arada oldukları tek yer stadyumlar ya da aynı konuda ekranları başında olmak sanırım.

Bencilliğin, bireyciliğin, çürümenin tavan yaptığı dünyamızda insanların bir arada oldukları tek yer stadyumlar ya da aynı konuda ekranları başında olmak sanırım.

3 F’yi bilirim, Salazar’ı bilirim. Bu konularla ilgili felsefi ve politik tespitler aslında Galatasaraylı sevgili Metin Oktay’la aşılmıştır...

Eğer toplumsal duyarlılığınız varsa toplumsal olaylara duyarsız kalamazsınız. Avrupa Futbol şampiyonası büyük bir organizasyon. Bir dağın tepesine çıkıp oradan beylik laflarla klişe eleştiriler yollamanın hayatta karşılığı olduğunu sanmıyorum. Her boş bırakılan alanı kapitalizm, her defasında daha çirkin şeylerle dolduruyor.

Önceleri kitleleri uyutuyor, dediğimiz futbol, şimdilerde sosyal ve siyasal uçlaşmanın aracı olarak kullanılmak isteniyor

Dokunmadığınız yerde etkili olmazsınız.

Hayata dokunmaktan korkmayın.

Ayrıca günümüzde uluslararası yarışmalar ülkelerin bilinirliğinin artmasında çok çok etkili olmaktadır. Siz kaliteli ve düzeyli başarılarınızla dünyaya birçok pozitif mesaj verebilir dostlar kazanabilirsiniz. Bu siyasal ve kültürel faaliyetler konusunda da benzerlik gösterir.

Her ne kadar enternasyonal düşünürseniz düşünün akışı değiştiremiyorsanız lafı güzafta kalırsınız.

Sonra atı alan Üsküdar’ı geçer, 25 yıl geri gelmez artık bütün birikimler çarçur edilmiştir sil baştan yaparsınız. Yapay zeka ilginizi çekmiyorsa sonuçlarını yaşarken şikayet hakkınız kalmaz...

Ortaya pratik, meşru, toplumsal içerikli başarılar koymak gerek yada bu yöndeki faaliyetlerin doğru anlaşılması için çaba sarf etmek gerek. Bir arkadaşım  "medeniyet  organizasyondur" derdi, ortaya büyük organizasyonlar koymak gerek yoksa yükseklerden aslanların savaşını izleyenlere benzeriz.

O zaman ne söylersek havada kalır diye düşünüyorum...

 

Ahmet ATILMIŞ | 08.07.2024