Ahmet ATILMIŞ

Ahmet ATILMIŞ

Çalışmak ama severek,
Başarmak ama başkalarını ezerek değil,
Eğlenmek ama kimseyi rahatsız etmeden.
Herşey insan sağlığı ve onuru için ...

BESNİDE İKİ GÜN

Cumartesi, pazar iki gününü doğduğum yerde, BESNİ ‘de geçirdim .. Hem dünyadaki bilinen tek eğitim bayramı hem annemi , hem de arkadaşlarımı görmenin mutluluğunu yaşadım .

Cumartesi, pazar iki gününü doğduğum yerde, BESNİ ‘de geçirdim.

Hem dünyadaki bilinen tek eğitim bayramı hem annemi , hem de arkadaşlarımı görmenin mutluluğunu yaşadım .

Bayrama emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum..
Emekleri ,yürekleri var olsun..

Ne kadar minnet duyulsa azdır...

ERDEMOGLU ailesi ;

Bu aile adeta BESNİ ve eğitim sevdalısı. Başta Besni olmak üzere bölgenin tamamına ve Türkiye'nin bir çok yerine  fen liseleri, Anadolu liseleri , ilkokullar , üniversite , taziye evi , sağlık  ocağı  ve camiler yaptırıyorlar.Fakir fukaraya aynı ve nakdi yardımlarını söylemesekte olur. Son açılış konuşmasında  İbrahim Erdemoğlu, üreten  kadınların  kooperatifler kurması halinde destekleyeceklerini de açıklayarak  yeni bir açılım yaptı. Beni en çok ilgilendiren pırıl pırıl , lüks malzemelerle yapılmış okullar .  Birde müfredat. Öğretmenlerin durumu ve öğrencilerin sorunları hallolsa tadından yenmeyecek .

Besni Eğitim Vakfı Ataol Behramoğlu’nu davet etmiş ,Tuncer Sümer ve daha bir çok değerli can vardı isimlerini bilmediğimden yazamıyorum . Şiir dinletisi ve imza günleri yapıldı , geleneksel pilav günü , skeçler ve müzik dinletisi eşliğinde harikaydı.

Yemekler ,kahvaltılar ,konserler derken bir eğitim bayramını daha geride bıraktık.. Teşekkürler BEV.

Ve pazar günü;

Cebrail Akbaba ailesi ve arkadaşıyla bir zamanlar İsveç sol partiden milletvekilliği de yapmış olan  ,sosyalistliğini hiç elden bırakmamış Hamza Demire  konuk olacağımızı ,

Gelip gelemeyeceğimi sordu . Tereddütsüz kabul ettim ve saat üç buçuk gibi bir zamanlar Besni’nin nahiyesi olan  TUT ilçesinin  yolunu tuttuk..

Hamza abi  zaten rakımı yüksek olan Tut’un yükseklerinde bir yerde baba evinde yaşıyordu.. Cevizlerin, asmalarında arasında şirin ,tertemiz ve içinde tabloların, piyanonun ve sazın olduğu bir ev.

Besni tavası ve fıstıklı peynirli ekmekler yendikten sonra  ,sofradaki üzümden ve kavundan çok daha tatlı bir sohbeti  gece saat 22 gibi Gaziantep'e dönmek zorunda olduğum için  kesmek zorunda kaldık..

Gaziantep’e döndüğümde saat 24 sularıydı..

Hamza Demir mutlaka  yaşam öyküsü ve yaşam biçimiyle  özel röportaj yapılması ve  gelecek kuşaklara bir  belgeselinin yapılarak aktarılması gereken devrimci bir  öğretmen...
Bir aydın..

Yer yüzü hep böyle güzel olabilse , savaşsız ,sömürüsüz , sevgi dolu...

Ama hepimiz biliyoruz,  güzel , yaşanabilir, özgür ve bağımsız   sevgi dolu bir hayatı var edecek ve yaşatacak yine de bizleriz.

 

Ahmet ATILMIŞ | 03. 10. 2022