GAÖNDER'den Anıtkabir çıkarması
Haber Kategorisi: Eğitim

GAÖNDER'den Anıtkabir çıkarması

Okul öncesi eğitimi konusunda yaptıkları başarılı çalışmaların yanı sıra düzenledikleri etkinlikler sektörlerinde  ile fark yaratan Gaziantep Özel Anaokulları Ve Okulöncesi Eğitim Derneği Cumhuriyet’imizin  100. Yılı dolayısıyla Türkiye Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Çocuk Kulüpleri Federasyonu  ( ÖZOKFED) tarafından Ankara’da  düzenlenen programa katıldılar.

Gaziantep Özel Anaokulları  ve Okulöncesi  Eğitim Derneği  Başkanı Yasin ÖZKANAD önderliğinde Yönetim kurulu üyeleri ve üyeler soluğu Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı Anıtkabirde alarak milyonlarca Cumhuriyet sevdalısı gibi saygılarını sundular. Ellerinde Türk Bayrakları ile aslanlı yoldan Anıtkabir’e giriş yapan Gaziantep Özel Anaokulları ve Okulöncesi Eğitim Derneği heyeti uzun bir süre sonra gelebildikleri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesi önünde dualarını yaptıktan sonra saygı duruşunda bulundular.Duygu dolu anların yaşandığı ziyaret oldukça renkli görüntülere sahne olurken ziyaretin finalinde Türkiye Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Çocuk Kulüpleri Federasyonu  Yönetim kurulu üyeleri ,Okul kurucuları ve bir çok ilden gelen üyeler toplu fotoğraf çekildiler.

Programın ikinci bölümünde Crowne Plaza Ankara’da Yurtdışı ve Yurtiçinde Okul öncesi konusunda verdiği seminerler ile takdir toplayan isim olan Eğitimci Ali Koç ile söyleşiye  Türkiye Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Çocuk Kulüpleri Federasyonu ile birlikte katılan  Gaziantep Özel Anaokulları ve Okulöncesi Eğitim Derneği  Yasin ÖZKANAD  ve Yönetim Kurulu üyeleri oldukça faydalı bulunan bu söyleşide usta eğitimci Ali Koç’a sorular yönelttiler.Söyleşinin finalinde Türkiye Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Çocuk Kulüpleri Federasyonu  Yönetim Kurulu tarafından Eğitimci Ali Koç’a teşekkür edilerek plaket takdim edildi.

Aynı günün akşamı Crowne Plaza Ankara’da düzenlenen 100.yıl Cumhuriyet Balosuna katılan Gaziantep Özel Anaokulları ve Okulöncesi Eğitim Derneği Başkanı Yasin ÖZKANAD ve Yönetim Kurulu üyeleri ellerinden hiç bırakmadıkları Türk Bayrakları ile Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadılar.Sevilen sanatçılar tarafından seslendirilen şarkıların hepsinin Cumhuriyet için söylendiği gecede öğrenciler tarafından sahhelenen Cumhuriyet Oratoryosu ve Atatürk’ün en sevdiği dans olan Vals gösterisi konuklar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.Muhteşem gecede Türkiye Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Çocuk Kulüpleri Federasyonu  Yönetim Kurulu tarafından Dernek başkanlarına hediye ve plaket takdim edildikten sonra Cumhuriyet Pastası büyük bir coşku ile kesildi. Hediyesini ve plaketini alan Gaziantep Özel Anaokulları ve Okulöncesi Eğitim Derneği Başkanı Yasin ÖZKANAD, Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Çocuk Kulüpleri Federasyonu  Yönetim Kuruluna teşekkür etti. Balo hep birlikte söylenen Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı ile muhteşem bir final ile son buldu.

Gaziantep Özel Anaokulları ve Okulöncesi Eğitim Derneği Başkanı Yasin ÖZKANAD muhteşem organizasyon ile ilgili yaptığı açıklamasında:”29 Ekim tarihi; şanlı Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu gün, doğum günüdür. Türkiye Cumhuriyeti nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği Onuncu Yıl Nutku’nda, bu günü “en büyük bayram” olarak nitelendirmiştir.

Çünkü bugün; bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü, insan hak ve hürriyetlerimizi  Cumhuriyet yönetim biçimiyle kazandığımız gündür.

Geleceğe güçlü biçimde ulaşabilmek, Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla olanaklıdır. Bu da geleceğimizin emanetçisi çocuklarımızı korumak, vatanına, milletine, bayrağına, değerlerine ve Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı nesiller yetiştirmekle mümkündür.

Gaziantep Özel Anaokulları ve Okulöncesi Eğitim Derneği yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüleri ve Türkiye Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Çocuk Kulüpleri Federasyonu  ( ÖZOKFED) olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında  Atamızın huzurunda bir arada bulunduk. Bu anlamlı organizasyonu gerçekleştiren  Türkiye Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Çocuk Kulüpleri Federasyonu  Kıymetli yönetim kurulu üyelerine, Katılım gösteren tüm dernek başkanlarımız ve üyelerine, 100.yıl Cumhuriyet Balosunun gerçekleşmesinde büyük emekleri olan Doku & Edi Yayın Grubu Kurucuları Selda ve  Hasan Çakır’a şükranlarımızı sunuyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük Türk Milleti’nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.

Atamızın huzurunda sözümüz olsun. Şehrimizi yeniden ayağa kaldırma azmi ve umudu ile çocuklarımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkacağız.

Cumhuriyetimizin 100.yılı hepimize kutlu olsun.”dedi.