Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü'ne Ümit Mutlu Tiryaki, yeniden atandı
Haber Kategorisi: Gaziantep

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü'ne Ümit Mutlu Tiryaki, yeniden atandı

Görev süresi hafta başında biten ve günlerdir sözleşmesi yenilenmeyen Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yurt dışından dönmesinin ardından tekrar atandı.

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü'nde sürpriz bir gelişme yaşandı. İki yıl önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Gaziantep İl Sağlık Müdürü olarak atanan Dr. Ümit Mutlu Tiryaki'nin sözleşmesi hafta başında sona ermiş ve yenilenmemişti. 

Yaşanan durumun ardından Gaziantep milletvekilleri Ankara'ya çıkarma yapmış ve Tiryaki'nin tekrar atanması için bir dizi görüşmelerde bulunmuştu. Bu süreçte ise pek çok yeni isim dile getirilmiş ve yeni bir il sağlık müdürünün atanacağı iddia edilmişti. 

Kapalı kapılar ardında yapılan onca kulisin ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yurt dışından dönmesi sonrası gözler atama haberine çevrildi. Yurt dışından dönen Bakan Koca, mesai bitimine yakın kararını liyakattan yana kullanarak Dr. Ümit Mutlu Tiryaki'yi tekrar Gaziantep İl Sağlık Müdürü olarak atadı. 

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından tekrar Gaziantep İl Sağlık Müdürü olarak atanan Dr. Ümit Mutlu Tiryaki'nin tam yetkiyle atandığı ve kendi ekibini kurma yetkisi verildiği öğrenildi. Tiryaki'nin sendikal baskılara da boyun eğmemesi ve görevini ilk dönemdeki gibi layıkıyla yapması istendi. 

 Dr. Ümit Mutlu Tiryaki'nin tekrar Gaziantep İl Sağlık Müdürü olarak atanması kentte de sevinçle karşılandı. İki yıl boyunca özellikle pandemi döneminde korona virüse yakalanmasına rağmen başarılı çalışmalara imza atan Tiryaki'nin tekrar atanması kentin sağlık camiası ve bürokratları tarafından sevinçle karşılandı.

 

memohaber.com