Çanakkale Zaferi'nin 108.Yıldönümü Kutlu Olsun
Haber Kategorisi: Güncel

Çanakkale Zaferi'nin 108.Yıldönümü Kutlu Olsun

Bugün tarihi zaferlerimizden biri olan Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünü kutluyoruz. 18 Mart 1915'te başlayan ve 18 Mart 1916'da zaferle sonuçlanan Çanakkale Savaşı, tarihimizdeki en önemli dönüm noktalarından biridir.18 Mart 1915’te dünyanın en güçlü donanmasına ‘Dur’ diyen Mehmetçik, Türk’ün gücünü dünyaya gösterdi. Zafer, KurtuluşSavaşı’nı müjdeleyen ulusal uyanışın da meşalesini yaktı...

Bugün tarihi zaferlerimizden biri olan Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünü kutluyoruz. 18 Mart 1915'te başlayan ve 18 Mart 1916'da zaferle sonuçlanan Çanakkale Savaşı, tarihimizdeki en önemli dönüm noktalarından biridir.

Bu zafer, Türk milletinin güçlü iradesi, vatanseverliği ve cesareti sayesinde kazanılmıştır. İşgal kuvvetlerine karşı gösterilen kararlılık, kahramanlıklarla dolu savaş meydanlarında gösterilen üstün mücadele ve şehitlerimizin aziz hatıraları, bugün hala bizlere ilham vermektedir. 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yılında Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Çanakkale’yi geçilmez kılan şanlı ecdadımıza Allah’tan rahmet diliyor, saygı ve şükranla anıyoruz.