Bayram Tatili Trafiği:'İlk Günde 651 Kaza!'
Haber Kategorisi: Asayiş

Bayram Tatili Trafiği:'İlk Günde 651 Kaza!'

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, dokuz günlük bayram tatilinin ilk gününde 651 trafik kazası yaşandığını, kazalarda toplam 9 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

19 bin 654 araca hız ve radar işlemi, 37 bin 130 araca da diğer işlemler yapıldığını duyuran Bakan, "Lütfen aklımızdan çıkarmayalım: hayatla yarışılmaz" uyarısı yaptı.

Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yaptığı duyurusu şöyle:

"9 günlük Bayram Tatili için yolculuklar başladı. Emniyet ve jandarma trafik ekiplerimiz vatandaşlarımızın güvenliği için gerekli önlemleri alıyor, denetimleri büyük bir hassasiyetle sürdürüyor. Bayram tatilinin 1. günü 6 Nisan 2024 Cumartesi tarihinde 24 saatlik sürede:

  • 651 trafik kazası meydana geldi.
  • 411588 araç denetlendi.
  • 19654 araca hız ve radar işlemi,
  • 37130 araca ise diğer işlemler yapıldı.

Bayram tatilinin ilk günü trafik kazalarında maalesef 9 vatandaşımız hayatını kaybetti. 1047 vatandaşımız ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Lütfen trafik kurallarına harfiyen uyalım, aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil."