Taksiciler Zararda!
Haber Kategorisi: Dünya

Taksiciler Zararda!

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar , taksi esnafını ziyaretinden sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla taksici esnafının sorunlarına dikkat çekti.

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar , taksi esnafını ziyaretinden sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla taksici esnafının sorunlarını dile getirdi. Taksicilerin son 20 yılın en zor zamanlarını yaşadığını söyleyen İl Başkanı Uçar, akaryakıt fiyatının 9 ay içerisinde 3 katına çıkmasına rağmen taksimetre açılış ücretlerine herhangi bir zam yapılmamasına dikkat çekti. CHP İl Başkanı Uçar’ın paylaşımları şöyle;

 

“ Taksici esnafı akaryakıt 8 ₺ iken kararlaştırılan taksimetre açılış ücretine zam yapılmaması nedeniyle zararına çalışıyor. Korsan taksilerin kayıtdışı çalışıyor olması nedeniyle oluşan haksız rekabete karşı hiç bir denetim yapılmıyor.

 

Devletin görevi vergisini ödeyen vatandaşın hak ve menfaatlerini gözeterek haksız rekabeti önlemektir. Korsan taksicilik ile mücadele için tedbirler alınmalı ve denetlemeler daha sık yapılmalıdır.

 

Taksimetre açılış ücretlerine de akaryakıta gelen zam oranında zam yapılmalı, taksici esnafının bu mağduriyeti önlenmelidir.

 

ESNAF SON 20 YILIN EN ZOR ZAMANLARINI YAŞIYOR!

 

Zorunlu trafik sigortasında artan primler, araçların bakım ve temizliğinde artan giderler, oto lastiğinde yükselen fiyatlar ve benzeri birçok girdinin yükselmesine rağmen taksi ücretlerine zam yapılmaması nedeniyle taksici esnafı son 20 yılın en zor zamanlarını yaşıyor.

 

GÜVENLİK SORUNU ÇÖZÜLMELİ

 

Taksici esnafı tüm bunların üzerine Gaziantep gibi suç oranın son derece yüksek olduğu bir ilde güvenliklerinden endişe ederek çalışıyorlar. Başta güvenlik sorunu olmak üzere esnafın sorunları, sektör temsilcileri ile bir araya gelinerek çözülmeli.”