Öğretmenlerin güvenlik sorunları çözülmüyor
Haber Kategorisi: Asayiş

Öğretmenlerin güvenlik sorunları çözülmüyor

29 Kasım tarihinde Malazgirt İlkokulu öğretmenlerinden Mehmet Emin Dağhan, okul içerisinde, müdür yardımcısının odasında güpegündüz öğrenci velisi ve kardeşi tarafından darp edildi. Hemen her gün bir şiddet olayının yaşandığı ülkemizde şiddet olaylarının önüne geçilemiyor.

29 Kasım tarihinde Malazgirt İlkokulu öğretmenlerinden Mehmet Emin Dağhan, veli tarafından darp edildi. Olayın ardından eğitim sen ve diğer sendikalar toplanarak Malazgirt İlkokulu önünde  bir basın açıklaması düzenlediler. Basın açıklamasında açıklama yapan Gaziantep  Eğitim Sen Şube Başkanı Ömer Parlakçı, “Meslektaşımıza yapılan bu çirkin saldırıyı sadece kendisine değil, bütün eğitim emekçilerine yapılmış olarak kabul ediyor ve şiddetle kınıyoruz.” dedi.

Öğretmenlerin güvenlik sorununa halen çözüm bulunamadığını belirten Gaziantep  Eğitim Sen Şube Başkanı Ömer Parlakçı, “29 Kasım 2022 tarihinde, Malazgirt İlkokulu öğretmenlerinden Mehmet Emin Dağhan adlı meslektaşımız, okul içerisinde, müdür yardımcısının odasında güpegündüz öğrenci velisi ve kardeşi tarafından darp edilmiştir. Yıllardır dile getirdiğimiz temel taleplerimizden biri olan öğretmenlerin güvenlik sorunu, ne yazık ki halen çözüme kavuşturulmamıştır. Son zamanlarda ülkenin dört bir yanından öğretmene ve diğer kamu çalışanlarına yönelik şiddet haberleri basına yansımaktadır” dedi.

Acil önlem alınması gerektiğini söyleyen Parlakçı, “Okullarımızın sağlıklı bir şekilde eğitim öğretimi sürdürmesi için acilen önlemler alınmalıdır. Bu önlemlerden en acili ise öğretmeni toplum nezdinde itibarsızlaştıran söylemlerden derhal vazgeçilmesidir. Ülkenin geleceğine ışık tutan, yarınımız olan kuşakları yetiştiren öğretmenler; yaşanan bu olaylardan ders çıkarmayanlara, sadece kınayarak bildik hamasi söylemleri dile getiren yetkilileri gerçekçi tedbirlerle sorumluluk almaya çağırıyor ve bir an önce eğitimde şiddet yasasının çıkarılmasını istiyor” ifadelerini kullandı

Parlakçı,sözlerini “Bizler eğitim emekçileri olarak; Malazgirt İlkokulunda görev yapmakta olan meslektaşımız Mehmet Emin DAĞHAN’ a yapılan bu çirkin saldırıyı sadece kendisine değil, bütün eğitim emekçilerine yapılmış olarak kabul ediyor ve şiddetle kınıyoruz. Bundan sonraki yasal süreçte kendisi ile beraber olduğumuzu yetkililere ve kamuoyuna ilan ediyoruz” şeklinde tamamladı.

 

gazeteekspres.com