İbrahim Erdemoğlu'ndan son on yılda 92 Kat Artışla Rekor Bağış
Haber Kategorisi: Gaziantep

İbrahim Erdemoğlu'ndan son on yılda 92 Kat Artışla Rekor Bağış

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, son on yılda yaptığı bağışları 92 kat artırarak Capital dergisi tarafından hazırlanan Gönlü Zengin İş İnsanları listesinde yardımlarını en çok artıran kişi olarak birinci sırada yer aldı.

 

Capital Dergisi'nden Gönlü Zengin İş İnsanları Listesi

Her yıl titizlikle hazırlanan Gönlü Zengin 50 iş insanı sıralamasında, İbrahim Erdemoğlu 552 milyon liralık bağış ile 12. sırada bulunuyor. Ancak Erdemoğlu, bağışlarını son on yılda 92 kat artırarak yardımlarını en fazla artıran iş insanı olarak öne çıktı.

İbrahim Erdemoğlu'nun Hayırseverlik Felsefesi

İbrahim Erdemoğlu, hayırseverliğin merhum babası Mehmet Erdemoğlu'ndan miras kaldığını belirterek şunları söyledi: "Servet, bizim felsefemize göre kişisel zenginlik demek değil, aynı zamanda toplumun refahına katkıda bulunmak için bir araçtır. Toplumun her kesimine destek olmayı ve yardımlarımızı sürdürülebilir kılmayı ilke edindik. Başta eğitim tesisleri ve burslar olmak üzere, ülkemizin ihtiyacı olan her alanda yardımlarımızı devam ettirmeye kararlıyız. Ülkemize karşı olan sorumlulukların farkındayız ve elimizdeki tüm imkânları dün olduğu gibi bugün de seferber etmeye devam edeceğiz."

Eğitim ve Burs Destekleri

Erdemoğlu, özellikle eğitim alanında yaptığı yatırımlar ve burslar ile dikkat çekiyor. Toplumun her kesimine destek olmayı sürdüren Erdemoğlu, bağışlarını sürdürülebilir kılmayı hedefliyor.

İbrahim Erdemoğlu'nun bu etkileyici yardım artışı, iş dünyasında hayırseverlik konusundaki kararlılığını ve topluma katkıda bulunma arzusunu gözler önüne seriyor.