Bakandan indirim haberi
Haber Kategorisi: Dünya

Bakandan indirim haberi

Bakan Kirişçi duyurdu: 'İndirim' zincir marketlere de geliyor

Zincir marketlerin de kâr marjını gözden geçireceğini söyleyen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bir zincir marketle anlaşılarak Tarım Kredi ürünlerinin bu markette satılacağını söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, dün gerçekleşen Kabine'nin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Zincir marketlerin de kâr marjını gözden geçireceklerini veya promosyon ürünlere yöneleceklerini söyleyen Bakan Kirişçi, indirimli Tarım Kredi ürünlerinin bir zincir market üzerinden satılacağını söyledi.

 

'OLUMLU SONUÇLARINI MARKETLERE OLAN İLGİDEN DOLAYI GÖRÜYORUZ'

Bakan Kirişci, şunları söyledi:

“Vatandaşın Tarım Kredi marketlerine olan ilgisine bakılırsa diğer zincir marketlerin cirosunu etkilemesi, ‘bunlar bizim müşterimiz’ demesi önemli. Öbür tarafta onların da bir aksiyon alabileceklerini düşünüyorum. Onlar da kâr marjını gözden geçirecekler, veya promosyon ürünlere yönelecekler. Marketteki bazı ürünlerle ilgili kâr marjları çok düşük. Ama vatandaş açısından bütçesinde önem arz eden kalemler üzerine odaklandık. Onun da olumlu sonuçlarını şu anda görüyoruz. Biz marketlere olan ilgiden dolayı görüyoruz. Fiyatlar belli ki vatandaşın ilgisini çekiyor.”

 

'TARIM KREDİ ÜRÜNLERİ ZİNCİR MARKETLERDE SATILACAK'

Tarım Kredi ürünleri yeni dönemde de daha fazla tüketiciyle buluşacağını belirten Bakan Kirişçi, bu çalışmaya ilişkin detayları da paylaştı.

 

Tarım Kredi Kooperatifleri ile bir zincir market arasında platform oluşturulacağını ve Tarım Kredi ürünlerinin bu zincir marketin şubelerinde satılacağını söyleyen Bakan Kirişci, “Bu sayede Tarım Kredi ürünleri daha fazla tüketici grubuna hitap edecek. Görüşmeler olumlu ve çalışmada sona gelindi " dedi.