Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'ndan Esnafa Fahiş Fiyat Uyarısı
Haber Kategorisi: Ekonomi

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'ndan Esnafa Fahiş Fiyat Uyarısı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep’te fahiş fiyat uygulayan esnaflara çağrıda bulunarak, fiyatların gözden geçirilmesini ve indirim yapılmasını istedi. Tahmazoğlu, aksi takdirde belediyenin gerekli önlemleri alacağını belirtti.

 

Başkan Tahmazoğlu, X hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Kıymetli Hemşehrilerim, sizlere daha önce açıkladığımız kurbanlıklarla ilgili çalışmamızı tamamladık. Beton santrali ile ilgili çalışmalarımızda son aşamaya geldik. Son zamanlarda yemek ve baklava fiyatlarının pahalılığı ile ilgili çok fazla şikayet alıyoruz. Ben buradan bu meslek gruplarına sesleniyorum: 'Lütfen fiyatları gözden geçirerek gerekli indirimleri yapalım.' Aksi takdirde bu alanlarda Şahinbey Belediyesi olarak gerekli çalışmaları başlatacağız."

Başkan Tahmazoğlu’nun bu çağrısı, özellikle yemek ve tatlı sektöründe fahiş fiyat uygulamalarına karşı belediyenin müdahil olacağını ve fiyat denetimlerinin sıkılaştırılacağını işaret ediyor. Başkanın bu uyarısı, hemşehrilerinin ekonomik yükünü hafifletmeye yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.