Sağanak yağmur Gaziantep’i felç etti!
Haber Kategorisi: Gaziantep

Sağanak yağmur Gaziantep’i felç etti!

Gaziantep’te dün akşam saatlerinde başlayan ve etkili olan sağanak günlük yaşamı olumsuz etkiledi, cadde ve sokaklar suyla doldu. Çok sayıda araç alt geçitlerde ve kavşaklarda mahsur kaldı.

Gaziantep’te dün akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur nedeniyle 2 saat içerisinde metrekare başına 65 kilogram yağış düştü. merkez Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerindeki cadde ve sokaklar suyla dolarken, YeşilVadi, Çimento Kavşağı ve Karşıyaka Tüneli’nde çok sayıda araç mahsur kaldı. İhbarla olay yerlerine çok sayıda itfaiye, UMKE, AFAD, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekiplerce yapılan çalışma sonucunda mahsur kalanlar kurtarıldı.

Bazı mahallelerde binaların zemin katlarını sel suları bastı. Alparslan Mahallesi’nde de bir binanın istinat duvarı aşırı yağışlar nedeniyle araçların üzerine yıkıldı. kenti ikiye bölerek Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinin sınırlarını belirleyen Alleben Deresi’nde taşkın riski yaşanıyor.

Kentte yağış etkisini sürdürürken, ekiplerin çalışmaları devam ediyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesabından açıklama yaparak vatandaşların yaşanan olumsuz durumları Alo 153’e bildirmelerini istedi.