Resmi olmayan Seçim tarihi 14 Mayıs
Haber Kategorisi: Siyaset

Resmi olmayan Seçim tarihi 14 Mayıs

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında 14 Mayıs 1950'de yapılan seçimleri hatırlatarak, 2023 yılında yapılacak seçimlerin tarihini işaret etti. Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılmasına en büyük ihtimal olarak bakılırken, siyasi partilerde çalışmaların bu açıklamanın ardından iyice hareketlenmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Sözü de, kararı da, geleceğini de tayin hakkını milletimize bırakmak istemeyen vesayet heveslilerine rağmen Türkiye Yüzyılı'nı başlatacağız. Milletimiz 73 yıl sonra bir kez daha aynı gün 6'lı masa diyerek karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına bu kifayetsiz muhterislere, bu müstemleke heveslilerine yeter diyecektir" dedi.

Siyasetin asıl belirleyici olanın aynı insanların sandık başına gittiklerinde geleceklerine karar verirken nelere bakacakları neleri dikkate alacakları olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerde 14 Mayıs'a dikkat çekti. Erdoğan, "Rahmetli Menderes, 14 Mayıs 1950'de 'Yeter, söz milletindir' diyerek milletin gönlüne girmiş ve sandıktan ezici bir zaferle çıkmıştı. Aynı şekilde Rahmetli Özal darbenin gölgesinde girdiği seçimde Türkiye'ye çağ atlatma vaadiyle önemli bir başarı kazanmıştı. Biz de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek, özgürlük ve refah özlemi içindeki milletimizin büyük desteği ile hükümete gelmiştik. Şimdi de yeter; söz de, karar da, gelecek de milletindir diyerek 2023'te milletimizin desteğine talibiz. Sözü de, kararı da, geleceğini de tayin hakkını milletimize bırakmak istemeyen vesayet heveslilerine rağmen Türkiye Yüzyılı'nı başlatacağız. Milletimiz 73 yıl sonra bir kez daha aynı gün 6'lı masa diyerek karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına bu kifayetsiz muhterislere, bu müstemleke heveslilerine yeter diyecektir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılmasına yönelik çalışmaların hızlanması, partilerde hareketliliğin artması bekleniyor.