• 0 342 230 85 91 -Whatsapp
Post

Karkamış'ı karıştıran anons

Camiden ‘operasyon’ anonsuna soruşturma: Soylu’ya göre ‘maksadını aştı’

Gaziantep’in Karkamış ilçesindeki bazı camilerde, “Birazdan Türk ordusu PKK’ya operasyon düzenleyecektir” diye anons edilerek sokağa çıkılmaması istendi.

 

Bunun üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Gaziantep Valisi Davut Gül, sokağa çıkma yasağının söz konusu olmadığı ve ilgili kamu görevlileri hakkında soruşturma açıldığını söyledi.

Karkamış’taki bazı camilerde, akşam saatlerinde “Birazdan Türk ordusu PKK’ya operasyon düzenleyecektir. Kimse korkmasın, herkes evinde dursun, dışarıda gezmesin” anonsu duyuldu.

 

Bunun ardından Soylu şunları söyledi: “Vali beyle biraz önce konuştuk. Sokağa çıkma yasağı falan söz konusu değil. Sadece ufak bir uyarı söz konusu olacakmış, zannediyorum maksadını aşmış bir ilan yapılmış. Ne sokağa çıkma yasağı var ne başka bir şey söz konusu. Bu tip işlerde buradaki kamu görevlilerine de ikazım soğukkanlı olmalarıdır. Oradaki kamu görevlilerini de tenkit ettiğimi söylemek istiyorum.”

 

Vali Gül de soruşturma açıldığını duyurdu: “Karkamış’ta camilerde yapılan anonslar maksadını aşmış olup sokağa çıkma yasağı ve benzeri bir durum olmadığı gibi rutinin dışında bir durum da söz konusu değildir. Sorumlu kamu görevlileriyle ilgili soruşturma açılmıştır.”

 

Bunları Da Okuyabilirsiniz

6 Ekim de Dolar ve Euro Kaç TL Oldu

6 Ekim de Dolar ve Euro Kaç TL Oldu ,05/10/2022

6 Ekim 2022 Perşembe güncel Euro ve dolar alış satış fiyatı NE KADAR?

Detay...
2022 Nobel Kimya Ödülü’nün sahipleri belli oldu

2022 Nobel Kimya Ödülü’nün sahipleri belli oldu ,05/10/2022

2022 Nobel Kimya Ödülü'nü Carolyn R. Bertozzi, Morten P. Meldal ve Karl Barry Sharpless kazandı.

Detay...
Dövizde Son Durum

Dövizde Son Durum ,04/10/2022

Dolar, 5 Ekim 2022 sabahında 18,55 lira bandının üzerinde yer alıyor.

Detay...