Gaziantep'te Kebap Şişlerinin mesaisi başladı
Haber Kategorisi: Gaziantep

Gaziantep'te Kebap Şişlerinin mesaisi başladı

Gaziantep’te havaların ısınmasıyla birlikte piknik sezonu hareketlendi! Bu güzel şehirde kebap ustaları da yoğun mesaiye başladı. Gaziantep Bakırcılar Çarşısı’nda 50 yıldır kebaplık şişi üreten ve satan usta Mehmet Kurt, havaların ısınmasıyla birlikte yoğun çalışmaya başladıklarını ifade etti.

 Yarım asırdır bu mesleği sürdüren usta, piknik sezonunun açılmasıyla birlikte işlerinde artış gözlemlediklerini belirtti. “Her yıl yoğun mesai yapıyoruz.”

Havaların ısınmasıyla işlerin yoğunlaştığını dile getiren Kurt, 16 yaşında başladığı mesleği 50 yıldır sürdürdüğünü paylaştı. Şiş yapımına zamanında başlamalarının önemli olduğunu vurgulayan usta, farklı türde kebap şişlerinin olduğunu açıkladı. Patlıcan kebaplık şiş, ciğerlik şiş, kuşbaşılık şiş ve kıyma kebaplık şiş gibi çeşitler, etlerin kalın veya ince şişte güzel pişmesi için ayrı ayrı tasarlanmış. İşte şişlerin fiyatları:

  • Patlıcan kebaplık şiş: 15 TL
  • Ciğerlik şiş: 5 TL
  • Kuşbaşılık şiş: 10 TL
  • Kıyma kebaplık şiş: 20 TL

Teknolojiye karşı direnerek şehrin kültürünü yaşatmaya çalıştıklarını belirten Kurt,kendi emekleriyle şişleri ürettiklerini ve ayakta kalmaya çabaladıklarını ifade etti.