Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları Büyük İlgi Görüyor
Haber Kategorisi: Gaziantep

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları Büyük İlgi Görüyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan yaz spor okulları, bir hafta içinde 16 bin 687 çocuğa ve gence ulaştı.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 farklı tesiste, 11 farklı branşta verilen sportif eğitimler, büyük ilgi görüyor. Yüzme havuzlarında 11 bin 207, spor salonlarında 4 bin 347 ve futbol sahalarında 1 bin 133 kişi spor yapıyor.

2023-2024 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle yaz tatiline giren on binlerce öğrenci, basketbol, jimnastik, futbol, olimpik okçuluk, karate, tenis, masa tenisi, floor curling, tekvando, voleybol ve yüzme gibi branşlarda uzman antrenörler eşliğinde eğitim alıyor. Bu etkinliklerde, geleceğin şampiyonlarını yetiştirmek amacıyla sporculara performans testleri, teorik eğitimler ve teknik-taktik antrenmanlar sunuluyor.

1-27 Temmuz 2024 ve 29 Temmuz-24 Ağustos tarihleri arasında iki farklı dönem halinde gerçekleştirilecek faaliyetlerde sporcu öğrenciler, yaz spor oyunları kapsamında düzenlenecek müsabaka ve şenliklerde yeteneklerini sergileme fırsatı bulacak.

Çocuklar ve Gençler Verilen Eğitimlerden Memnun

Futbol branşında Hasan Celal Güzel Futbol Sahası’nda eğitim alan 14 yaşındaki Cemal Yılmaz, 5 yıldır aktif bir şekilde futbol oynadığını belirterek, "Futbol maçlarında genellikle orta sahada oynuyorum. Antrenörlerimiz bizlerle birebir ilgileniyor ve performanslarımızı çeşitli antrenmanlarla daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne böylesine iyi bir sahada bize bu eğitimi sunduğu için teşekkür ederim." dedi.

Büyükşehir’in yüzme kurslarından faydalanan Muhammet Batın, verilen eğitimlerden çok memnun olduğunu dile getirerek, "Büyükşehirin sunduğu bu okulda yüzme eğitimi veriliyor. Kendimizi test edebileceğimiz havuzda diğer arkadaşlarımızla yarışlar yapıyoruz. Hedefim, yüzme alanında ileride milli formayı giymek." dedi.

Zübeyir Hamza Astekin ise, 3 yaşından beri büyükşehirin yüzme kurslarından faydalandığını aktararak, "5 yıldır yüzme alanında bu eğitimler sayesinde kendimi geliştirdim. Yüzmeyi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin bize sunduğu eğitimler sayesinde öğrendim." ifadelerini kullandı.