Gaziantep Ak Parti temayül yoklaması olaylı geçti
Haber Kategorisi: Asayiş

Gaziantep Ak Parti temayül yoklaması olaylı geçti

AKP’nin Gaziantep’teki milletvekili temayül yoklamasında "blok oy” iddiası nedeniyle partililer birbirine girdi. AKP'lilerin birbirlerini yumrukladığı kavga güçlükle önlendi.

14 Mayıs tarihinde yapılacak seçimlerde AKP Gaziantep milletvekili aday adayları arasında yapılan temayül yoklamasında il yönetiminden M.A ile Nizip Gençlik Kolları başkanı arasında kavga çıktığı öğrenildi.

Salonda Divan heyetinin olmaması dikkat çekti.

Milletvekili aday adayları temayül yoklamasında ter döktü

AK Parti Gaziantep teşkilatı, 14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek genel seçimde milletvekili adaylarını belirlemek için hafta sonu temayül yoklaması için sandık başına gitti. Teşkilat, 10 kabinde 28. dönem milletvekili aday adaylığına başvuran 124 aday için oy kullandı ve en fazla 10 milletvekili aday adayının ismi yazıldı. Dijital ortamda yapılan temayül yoklaması sabah 10:00’da başlayıp saat 16:00’da sona erdi. Çıkan sonuçlar direkt olarak genel merkezin sistemine düşecek.

Bugün, 14 Mayıs 2023 genel seçimleri ve şehrimiz için önemli bir gün

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ertuğrul Teymur, “Bugün 14 Mayıs 2023 genel seçimleri ve şehrimiz için önemli bir gün. Temayül yoklamasıyla birlikte teşkilatımız, hem milletvekili aday adaylarımıza destekte bulunacak hem de Gazi şehrimizin ve AK Parti Gaziantep’imizin yol haritasını belirlemeye yardımcı olacak. Tüm milletvekili aday adaylarımızın bugüne kadar yapmış oldukları hizmetleri sonuçlar ne olursa olsun bugünden sonra yapacaklarına, 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ve partimizi galip çıkaracaklarına gönülden inanıyorum” dedi.

İl Başkanı olarak hizmet vermeye devam edeceğiz

Teymur, “22 Mart günü itibariyle İl Başkanımız ve 28. Dönem milletvekili aday adayımız Mehmet Eyüp Özkeçeci Başkanımdan İl Başkanlığı görevini devralmış bulunuyorum. Uzun yıllardan beri AK Parti çatısı altında çeşitli görevlerde bulunarak hemşerilerimiz, Gazi şehrimiz ve ülkemiz için mücadele ettim. Şimdi de her daim yüreğimde barındırdığım aynı şuur ve hedeflerle milletimiz ve partimiz adına İl Başkanı olarak hizmet vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

 

olaymedya.com