GAÜN Eğitim Fakültesi’nde Mezuniyet Coşkusu
Haber Kategorisi: Eğitim

GAÜN Eğitim Fakültesi’nde Mezuniyet Coşkusu

Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 2023-2024 dönemi mezunlarını düzenlenen görkemli bir törenle uğurladı. Törene katılan öğrenciler, diplomalarını almanın heyecanını yaşadı.

Törende konuşan GAÜN Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Çetin, öğrencilere başarılar dileyerek, eğitimdeki üstün başarılarından dolayı tebrik etti. Prof. Dr. Çetin, mezuniyetin önemine değinerek, “Mezuniyet, öğretim hayatınızda önemli bir aşama olabilir ama öğrenmenin bittiği yer değildir. Öğrenme hepimizin de bildiği gibi hayat boyu devam eden bir süreç, dolayısıyla kendimizi yetiştirme sürecinin belli bir aşaması diyebiliriz. Öğrenme biterse hayat biter. Dört yılı tamamladınız ve iyi bir eğitim aldınız. Mevcut olan bütün programlarımız bağımsız denetleme kuruluşları tarafından akredite oldu. Bu da eğitim öğretim kalitemizin yüksek olduğunu gösteriyor. Bu başarı, gelecekteki başarılarınızın temelini oluşturacak.” şeklinde konuştu.

Dönem birincisi İlayda Yıldızgil ise, Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun olduğu için gururlu ve mutlu olduğunu ifade etti. Yıldızgil, “Mezun olduğum bölüme büyük bir hevesle gelmiştim ve severek de okudum. Bu vesileyle, bana bu fırsatı sunan ve yoluma ışık tutan Gaziantep Üniversitesi'ne, değerli hocalarıma ve aileme teşekkür etmek istiyorum. Her birinin emeği ve desteği, bugünkü başarımda ve gelecekteki hedeflerimde bana ilham kaynağı olmaya devam edecek.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere ve mezunlara belgeleri takdim edildi. Tören, mezun öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla son buldu.