GASKİ'den yüksek faturalarla ilgili açıklama
Haber Kategorisi: Gaziantep

GASKİ'den yüksek faturalarla ilgili açıklama

GASKİ genel müdürlüğü son günlerde şikayet konusu olan yüksek faturalarla ilgili açıklama yaptı. İslahiye ve Nurdağı ilçelerinin merkez ve bağlı köylerinde, Gaziantep şehir merkezindeki orta ve ağır hasarlı binalarda okuma yapılmadığını belirtti.

GASKİ genel müdürlüğü son günlerde şikayet konusu olan yüksek faturalarla ilgili açıklama yaptı. İslahiye ve Nurdağı ilçelerinin merkez ve bağlı köylerinde, Gaziantep şehir merkezindeki orta ve ağır hasarlı binalarda okuma yapılmadığını belirten GASKİ, okumaların 60 günü kapsadığını söyledi.  İŞTE GASKİ’NİN AÇIKLAMASI “Bilindiği üzere 06.02.2023 tarihinde ülkemizde yaşanan deprem sonrası içme suyu abone okuması kurumumuz tarafından Şubat ayı boyunca yapılmamış, diğer altyapı kuruluşlarıyla birlikte 01.03.2023 tarihinden itibaren su sayaçları okumasına başlanmıştır. Hali hazırda  İslahiye ve Nurdağı ilçelerinin merkez ve bağlı köylerinde, Gaziantep şehir merkezindeki orta ve ağır hasarlı binalarda okuma yapılmamaktadır. 

“01.03.2023 tarihinden sonra yapılan okumalar 60 günü kapsadığından okuma aralığa artmıştır. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin önüne geçmek amacıyla kurumumuz tarafından birinci kademe tahakkuk 12 m3 değil, 23 m3 üzerinden hesaplanmış oluşabilecek kademe farkları abonelerimizin lehine yansıtılmıştır. Kuyu suyu kullanan abonelerimizden GASKİ yönetim kurulu kararıyla Şubat ayında alınması gereken atıksu bedeli alınmayacak sadece mart ayı için bu bedel tahakkuk edilecektir. Yukarıda belirtilen hususlarda herhangi bir olumsuzluk yaşanması halinde kurumumuza müracat eden abonelerimiz için gereken hususlarda düzeltmeler kurumumuzca yerine getirilecektir. Depremde yaraların sarıldığı bugünlerde oluşabilecek eksikliklerinden dolayı abonelerimizin hoşgörüsüne sığınıyoruz”