CHP'li Nazlıaka'dan Gaziantep Çıkartması
Haber Kategorisi: Gaziantep

CHP'li Nazlıaka'dan Gaziantep Çıkartması

Cumhuriyet Halk Partisi PM Üyesi ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka Yaşam Hak ve Aile Destekleri Sigortası projeleri kapsamında Gaziantep’te 2 gün süren yoğun bir program gerçekleştirdi.

Gaziantep Havalimanından CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, İl Kadın Kolları Başkanı Cemile Şevran, CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Adile Merve Altınbaş Yılmaz, İlçe Başkanları  ve Yöneticiler tarafından karşılanan Nazlıaka  temaslarına Karkamış Belediyesini ziyaret ederek başladı, daha sonra CHP Karkamış  İlçe Başkanlığını ziyaret eden Nazlıaka partililer ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. 

Ziyaretin 2. gününe Nurdağı  İlçe ziyaret ile başlayan Nazlıaka biber tarlasındaki mevsimlik tarım işçileriyle buluştu. Ardından Hindistan’dan Türkiye’ye uzanan mucize Moringa bitkisine hayat veren Moringantep Girişimci Kadınlar Kooperatifindeki emekçi kadınları ziyaret etti. Nurdağı İlçe Başkanlığına geçen Nazlıaka İlçe Başkanı Fatih Dinç’i ziyaret ederek ilçe binası önünde toplanan vatandaşlara otobüs üzerinden hitap ederek Aile Destekleri Sigortası projesini anlattı.  Nurdağı Ziraat Odası Başkanı Kemal Belpınar ve  Nurdağı Muhtarlar Dernek Başkanı Ali Gögebakan ile de bir araya gelerek ilçenin tarımsal ve genel sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Nurdağı ziyaretinin ardından İslahiye’ye geçen Nazlıaka İslahiye İlçe Başkanı Mustafa Köse ile birlikte kurutmalık biber ayıklayan kadınları ziyaret ederek, çalışma koşulları hakkında bilgi aldı. Nazlıaka, gencecik yaşında hayattan kopan Tevfik Yaşar’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Gün içerisindeki programına CHP Gaziantep İl Başkanı Neşet Uçar,  İlçe Başkanları , Kadın Ve Gençlik Kolları Başkanlarının da eşlik ettiği esnaf gezisi ile sürdüren Nazlıaka’ya esnafın ilgisi büyüktü.  Esnaf ziyaretinden sonra İl Binasında Zihni Kutlar Konferans salonunda kendisini karşılayan coşkulu kalabalığı hitap eden Nazlıaka partiye yeni kayıt olan kadın üyelere rozetlerini taktı. Daha sonra Muhtarlarla da bir araya gelerek Gaziantep’in yerel sorunları hakkında bilgi aldı.

Basın Mensupları ile bir araya gelen CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka Esnaf ziyaretlerinde en çokta işsizlik ve ekonomik sakıntılara yönelik şikayetleri dinlediğini hatırlattı. 

Vatandaşlardan uyuşturucu kullanımı ile de çok sayıda şikayet aldığını belirten Nazlıaka Gaziantep’te uyuşturucu kullanımın son yıllarda hızla arttığını ve hatta 11 yaşa kadar düşmesinin ciddi bir sorun olduğunu belirtti.  Çocuk ve kadına yönelik şiddet olaylarının çocuk yaşta evliliklerin artmasının da dikkat çekici olduğunu vurgulayarak, uyuşturucu belasından bu toprakları biran önce temizlemeliyiz dedi.

AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ’ide sert sözlerle eleştiren Nazlıaka düzenlediği basın toplantısında şu ifadelere yer verdi. 

“Bu şehirde bir kadın belediye başkanı var ancak durarak ve susarak şehri yönetiyor. Tıpkı kendi döneminde kabul edilen hatta mimarı sayılan İstanbul Sözleşmesinin bir tek imzayla iptal edilmesine sessiz kaldığı gibi. Tramvay test sürüşü sırasında bir milletvekilinin halka “öküz” diye hakaret ettiğinde sustuğu gibi, yine bir canlı yayında yanındakinin basın emekçisini tokatlamasına sessiz kaldığı gibi. Yine hükümet içerisinden birilerinin kadın erkek eşitliğine inanmıyorum sözlerine sessiz kaldığı gibi. Ama Fatma Şahinin yaptığı güzel şeylerde var, yeşil alanlarda imar değişiklikleri yaparak konut alanına çevirip şehrin dokusu ile oynuyor. Yetmiyor sürekli imar planı değişiklikleri ile şehri nefes almaz duruma getirip beton yığınına çeviriyor. Örneğin Tugay arazisinin betonlaştırılmasına halk karşı olmasına rağmen bunu sürekli ısıtıp ısıtıp meclise getiriyor. Öğrencilere hediye ettiği çanta vs malzemeler üzerine Fatma Şahin diye ismini yazdırıp reklamını yaptırıyor. Ben bir kadın olarak şahsen bunlardan utanıyorum. Mozaik gibi tarihi değeri büyük olan eserin üzerine topuklu ayakkabı ile çıkıp resim çektiriyor” dedi. 

Uyuşturucu Kullanımı, İşsizlik Hızla Artıyor 

Sınırların kevgire dönmesiyle birlikte özelikle Suriye’de gelenlerin Türkiye’de işsizliğin artmasına, huzursuzluğun çoğalmasına yol açan etkenlerin başından geldiğini hatırlatan Aylin Nazlıaka, “Ekonomik sorunlarla, krizle birlikte işsizlik huzursuzluk had safhaya ulaştı, enflasyon aldı başını gidiyor, zamlar durmak bilmiyor. Halk aç ve perişan. Uyuşturucu kullanımı hızla artmış durumda. Uyuşturucu belasından bu toprakları biran önce temizlemeliyiz. Kadın ve çocuklara yönelik şiddet, kadın cinayetleri her geçen gün artıyor. Türkiye bunlara laik değil, gidiyor gitmekte olan, geliyor gelmekte olan. Halkımız CHP iktidarı ile huzura kavuşacaktır” diye konuştu.

Cumhuriyetin 100. yılında genel seçimin, bir yıl sonra da yerel seçim yapılacağını hatırlatan Nazlıaka, partisinin seçimlerde Gaziantep'i kazanacağını şehir halkının daha güvenli daha güzel bir şehirde yaşama olanağına kavuşacaklarını kaydetti.

 

memohaber.com