• 0 342 230 85 91 -Whatsapp
Post

Bu kadarına da pes!

Terör savcısı ‘uyuşturucu baronu’, polis ‘kurye’ çıktı

Konya’da, uyuşturucu operasyonunda durdurulan otomobilde 25 kilo eroin ele geçirildi. Araçtaki kuryenin narkotik şube polisi M.B.Y.’nin olduğu, talimatıysa Adana Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu’nda görevli savcı Osman Yarbaş’ın verdiği belirlendi.

 

Olaya ilişkin yürütülen soruşturmada aralarında polislerin de olduğu 14 şüpheli tutuklandı.

Adana’dan Konya’ya uyuşturucu sevk edileceği ihbarını alan Konya Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin, kent girişinde durdurduğu araçtan 25 kilogram eroin bulundu. Aracı kulananınsa polis olduğu ortaya çıktı.

Gözaltına alınan polisin telefonundaki incelemede, Adana Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu’nda görevli savcı Osman Yarbaş’tan uyuşturucu sevkiyatı için talimatlar aldığı belirlendi.

 

Yarbaş’ın uyuşturucuyu Antalya’daki lise arkadaşından emanet aldığı bir araçla dağıttığı tespit edildi. Öte yandan Yarbaş’ın uyuşturucu sevkiyatı öncesinde kuryelerle buluşup teslimatın nasıl olacağı konusunda talimatlar verdiği belirlendi. 

Konya’ya kuryeyle 25 kilogram eroin sevk edildiği gün, Yarbaş’ın örgüt üyelerinden yine Adana Emniyeti Narkotik Şube’de görevli polis M.B.Y. ile birlikte Antalya’ya gittiği tespit edildi. Yarbaş’la M.B.Y.’nin de uyuşturucu sevk ettiği değerlendirildi.

 

Sevkiyatları savcı yönetmiş

Konya’ya uyuşturucu getiren kurye polisin, Cahit Kutluk ve Semiyan Kutluk’la altı kez uyuşturucu sevk ettiği, ayrıca aile izlenimi vermek için eşini de yanında getirdiği ortaya çıktı. Yardımcıların da Yarbaş’ın talimatıyla kuryelere yabancı uyruklu kişiler adına GSM hatları çıkarttırdığı tespit edildi. Ayrıca Cahit Kutluk’un Adana’dan Konya’ya 17 kilo eroin getiren kuryeye öncülük ettiği, polisin taşıdığı 25 kilo eroinin kutusunda da parmak izlerine rastlandığı öğrenildi.

 

14 şüpheli tutuklandı

Çalışmalarda örgüt liderinin Savcı Yarbaş, lider yardımcılarının Cahit Kutluk’la Semiyan Kutluk, uyuşturucu kuryelerininse narkotik şubede çalışan polis M.B.Y. ile polis F.K. olduğu belirlendi.

 

Geçen hafta Konya merkezli dört ilde düzenlenen operasyonda 20 kişi gözaltına alındı. Örgüt lider yardımcıları ve kurye polisler de dahil 14 şüpheli tutuklandı. Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK), açığa aldığı Osman Yarbaş’ın soruşturması için müfettiş görevlendirdi.

Bunları Da Okuyabilirsiniz

6 Ekim de Dolar ve Euro Kaç TL Oldu

6 Ekim de Dolar ve Euro Kaç TL Oldu ,05/10/2022

6 Ekim 2022 Perşembe güncel Euro ve dolar alış satış fiyatı NE KADAR?

Detay...
2022 Nobel Kimya Ödülü’nün sahipleri belli oldu

2022 Nobel Kimya Ödülü’nün sahipleri belli oldu ,05/10/2022

2022 Nobel Kimya Ödülü'nü Carolyn R. Bertozzi, Morten P. Meldal ve Karl Barry Sharpless kazandı.

Detay...
Dövizde Son Durum

Dövizde Son Durum ,04/10/2022

Dolar, 5 Ekim 2022 sabahında 18,55 lira bandının üzerinde yer alıyor.

Detay...