Haber Kategorisi: Gaziantep

"Futbolda cinsiyet kavramını kaldırdık"

ALG Spor Kulübü Başkanı Ali Gözcü, Radyo Şirinnar'a özgü açıklamalar yaparak kadın futbolu fikrinin nasıl ortaya çıktığını ifade etti. Gözcü: "Türkiye'de de dünyada olduğu gibi bir erkek futbolu gerçeği var ben bunun terse dönmesi gerektiğini düşünüp kadın futbolu üzerine uzun uzun düşündüm. ALG Spor Kulubü hayata geçmeden evvel bu işin artısını eksisini düşündük ve büyük de bir atılım yaparak takımımızı oluşturmak için çalışmalara başladık. 2016-2017 döneminde aktif spor hayatımızı ALG olarak başlattık. İlk başlarda çeşitli tepkiler ve yadsımalarla karşı karşıya kaldık fakat zamanla erkek futbolu algısı yıkılmaya başladı. Kazandığımız zaferler ve başarılı oyunlarımız sayesinde futbolda cinsiyet kavramını bitirdiğimize inanıyorum" dedi.

17 MAÇ GOL YEMEDİK

1970'li yıllardan beri kırılamayan rekorları ALG olarak kırdıklarını kaydeden Gözcü Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için başvuruları olduğunu da söyledi. Gözcü: "Altyapımız etkin olarak çalışmalarına devam ediyor. Ağustos ayında yeni müsabakalar bizleri bekliyor. Bir yandan takım da çalışmalarını sürdürüyor" şeklinde konuştu. 12 Temmuz'da Kartepe'de kampa başlayan takımın ayın 28'inde ikinci etap için de çalışacaklarını söyleyen Gözcü: "Önümüzdeki maçları almak için şimdiden hedefe odaklanmış durumdayız" dedi ve şampiyon takımın moralinin yerinde olduğunu kaydetti. 

TRANSFER İÇİN SÜRPRİZE HAZIR OLUN!

Transferlerle de Gaziantep'in heyecanını yükselteceklerini kayseden Gözcü: "Yeni dönem için çeşitli transfer görüşmelerimiz devam ediyor. Önümüzdeki günlerde kamuoyuna bilgilendirmelerde bulunacağız ama şimdiden herkesi heyecanladıracağımızı söyleyebiliriz"dedi. Demokrasi Meydanı'ndan Gaziantepli'lerin ALG maçlarını dev ekrandan takip etmek adına kendileriyle ileşime geçtiklerini söyleyen Gözcü, konuya dair süreci şekillendirmek adına çalıştıklarını kaydetti. 

ERKEK ALT YAPI MÜJDESİ

Kadın futbolu için alt yapıda halihazırda çalıştıklarını söyleyen Gözcü bir de müjde vererek erkek alt yapıyı da hayata geçirmek için startı verdiklerini ifade etti. Gözcü: "Erkekler kadın oyuncularımızın başarısıyla gurur duyuyor bu da bizi memnun ediyor. Bize çok sayıda ulaşan insan oldu erkek alt yapı için de. Biz de önümüzdeki dönem bu konuda çalışmak istiyoruz. Ekibe erkek alt yapı için startı verelim dedik. Önümüzdeki günlerde büyük atılımlar gelebilir" dedi.

Şirinnar Haber