Vali Çeber ve Tahmazoğlu Şehitler diyarında
Haber Kategorisi: Gaziantep

Vali Çeber ve Tahmazoğlu Şehitler diyarında

Şahinbey Belediyesi'nin “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına” projesi kapsamında Gaziantep Valisi Kemal Çeber ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu şehitler diyarına giderek ecdat için dua ettiler.

Şahinbey Belediyesi'nin “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına” projesi kapsamında Gaziantep Valisi Kemal Çeber ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu şehitler diyarına giderek ecdat için dua ettiler.

Dünya tarihinin unutulmaz destansı mücadelelerinden birisi olan Çanakkale Deniz Zaferi’nde ecdadın ortaya koyduğu vatan, millet ve bayrak sevgisini yerinde gösteren Şahinbey Belediyesi 180.017 kişiyi ecdadla buluşturmaya devam ederken, Gaziantep Valisi Kemal Çeber ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu öğrenciler ile birlikte şehitlikleri ziyaret ederek dua ettiler.

ŞAHİNBEYLİ GENÇLER ÇOK ŞANSLI

Gençlerden gelecek adına umutlu olduğunu ifade eden Gaziantep Valisi Kemal Çeber “Gazi şehrin çocukları ile ecdat topraklarını ziyaret etmek çok önemli. Bu vatanın ve bu toprakların bizim için ne kadar kıymetli olduğunu bu ziyaret ile bir kez daha iyi anlamış olduk. Allah bu toprakları bize vatan yapan şehitlerimizden razı olsun. Şahinbeyli gençler çok şanslı böyle bir proje Türkiye’de sadece Şahinbey’de var. Gençlerimiz o anlamda çok şanslı. Bu anlamda Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nu böyle bir proje yaptığı için teşekkür ediyorum” dedi.

ŞEHİTLERİMİZE VEFA BORCUMUZ VAR

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Çanakkale’nin tarihte önemli bir yeri olduğunu ifade ederek, “Valimiz Kemal Çeber ile birlikte şehitlerimize vefa ziyareti yaptık. Allah şehitlerimizden razı olsun. Onlar bu vatan ve millet için hayatlarını feda ettiler. Şehitlerimiz sayesinde cennet vatanımızda huzurlu bir şekilde yaşıyoruz. Şehitlerimizden bir kez daha Allah razı olsun. Bu ziyaretimizde bizleri yalnız bırakmayan Valimiz Kemal Çeber’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Vali Çeber ve Başkan Tahmazoğlu Çanakkale’ye giden öğrencilerle uçakta ve şehitlik ziyaretlerinde sık sık sohbet ederek duygularını paylaştılar.

ÇANAKKALE’DE Kİ ŞAHİNBEYLİ ÖĞRENCİLER UNUTULMADI

Çanakkale’de eğitim gören üniversite öğrencileri Vali Çeber ve Başkan Tahmazoğlu’nun ziyaretinden dolayı mutlu olduklarını belirterek “Başkanımız sayesinde Çanakkale’yi lise dönemlerimizde ziyaret etmiştik. O dönemdeki ziyaretin verdiği etki Çanakkale’yi tercih etmemizde önemli bir etken oldu. Başkanımız eğitimimizin her alanında bizlerin yanında oldu. Özellikle vermiş oldu nakdi desteklerle bizlere destek oluyor. Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederiz” diye konuştular.