• 0 342 230 85 91 -Whatsapp
Post

Trafikte her beş araçtan biri sigortasız

Sigorta acenteleri , trafikte sigortasız araç sayısının ciddi anlamda arttığını belirtiyor.

Geçim derdine düşen vatandaş, aşırı pahalanan akaryakıt fiyatlarından sonra zaten binemediği aracı için bir de sigortaya para vermek istemiyor. Durumun giderek riskli bir hal almaya başladığını belirten sigorta acenteleri, “Trafikte pimi çekilmiş el bombası gibi dolaşan araç sayısı her geçen gün artıyor. Aman dikkat” uyarısında bulundular.

HER BEŞ ARAÇTAN BİRİ SİGORTASIZ

Trafikteki araçların sigorta durumları ile ilgili görüşlerini aldığımız sigorta acenteleri Gaziantep’te de durumun vahim olduğunu dile getirdi.  Gaziantep’te Haziran ayı rakamlarına göre 580 bin civarında araç, trafikte bulunuyor. Zorunlu trafik sigortasını yaptırmayan araç sayısının her geçen gün artması, ilerleyen günlerde sıkıntının daha da büyüyeceğini ortaya koyuyor. Sigorta acentelerine göre Gaziantep’te her beş araçtan biri sigortasız olarak trafiğe çıkıyor.

FİYATLAR ARTTI, YAPTIRANLAR DÜŞTÜ

Gaziantep’te sigorta acentesi olarak çalışan bir yetkili, zorunlu trafik sigortası bedellerinin arttığını belirterek, “Şuanda Gaziantep plakalı araçlarda otomobillerde yaklaşık fiyatlar 2 bin 800 lira, kamyonetler 3 bin 800 lira, çekiciler 3 bin 800 lira, kamyonlar 7 bin 500 lira oldu. Teminat limitleri temmuz ayında arttı ve karşıya verilen hasar ile birlikte 100 bin TL oldu.

Sigorta şirketleri bu primler içerisinde zarar ettiğini açıkladıkları için fiyatları yukarıya çektiler. Hazine de bu durumda sigorta şirketlerine talimat verdiği için rakamlar biraz daha yukarı gitmiş oldu. Artık ekranda çıkan fiyatları biz de şaşkınlıkla izliyoruz. “dedi.

Artan fiyatlarla birlikte aracının sigortasını yenileyenlerin sayısının da düştüğünü belirten yetkili “ Araç sigortasını yaptırmayanların sayısı her geçen gün artıyor. Haftalık bizde 20 kişi sigortasını yaptırmıyor. 300 – 500 bin liralık arabaya biniyorlar, ama 3 bin liralık sigortayı yaptıramıyorlar. Bu da trafikte ciddi bir risk olarak sürücülerin karşısında duruyor.” şeklinde konuştu.

SAYI DAHA DA ARTABİLİR

Acenteler, trafik sigortasındaki sorunun çözülmemesi halinde sayının daha da artacağını belirterek, “Gaziantep için konuşacak olursak, Beş araçtan bir tane olan sigortasız sayısı, ilerleyen zamanda ikiye çıkabilir. Vatandaş benzin zamları yüzünden zaten binemediği aracına trafik sigortası yaptırmak istemiyor. Şirketler de sürekli artan fiyatlarla bu konuyu çözümsüzlüğe götürüyor. Bu durum, diğer araç sahipleri için büyük risk oluşturuyor Sıkıntı büyük” dediler.

gazeteekspres.com

Bunları Da Okuyabilirsiniz

Gaziantep 'te Elektrik Faturalarının Sonu Ne Olacak

Gaziantep 'te Elektrik Faturalarının Sonu Ne Olacak ,06/10/2022

1 Eylül tarihinde geçerli olmak üzere elektrik ve doğalgaza yapılan zam vatandaşın da esnafın da belini büktü. Son zamla birlikte 2 kişilik bir ailenin yaşadığı eve gelen elektrik faturası 300 TL’ye dayanırken, üretim yapan işletmelere gelen elektrik faturaları ise esnafın belini büktü…

Detay...
Gaziantep 'te Su Kesintisi Ne Zaman Olacak

Gaziantep 'te Su Kesintisi Ne Zaman Olacak ,06/10/2022

Bir süredir güne elektrik kesintisi duyuruları ile başlayan Gaziantep halkı, 6 Ekim Perşembe günü için de benzer bir haber aldı. Elektrik kesintilerinin yaşanacağını duyduktan sonra gözlerini GASKİ’nin güncel duyurularına çeviren bölge halkı, gün içerisinde su kesintisinin yaşanıp yaşanmayacağını araştırmaya başladı. İşte GASKİ’nin 6 Ekim Perşembe günü için yapmış olduğu yeni duyurunun ayrıntıları…

Detay...
Gaziantep hava durumu

Gaziantep hava durumu ,06/10/2022

Ekim ayının gelişi ile birlikte ülke genelinde soğumaya başlayan havalar, Gaziantep şehrini de etkilemeye başladı. Bugün itibari ile Gaziantep’te hava sıcaklıklarının düşmeye başladığını belirten Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 6 Ekim 2022 tarihli güncel hava durumu tahminlerini yayınladı. İşte ayrıntılar…

Detay...