Nizip’te 3 açılış birden yapıldı
Haber Kategorisi: Eğitim

Nizip’te 3 açılış birden yapıldı

Gaziantep’in Kurtuluşunun 100. Yılında 100 Hayırsever kampanyası kapsamında protokolü imzalanan ve yapımı tamamlanan Maruf Marufoğlu Turizm Otelcilik Okulu ve Uygulama Oteli, Spor Şehri Gaziantep Projesi kapsamında yapımı tamamlanan Sentetik Çim Saha ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Karkamış’ta Şehit olan Öğretmen Ayşenur Alkan’ın adını taşıyan Çocuk Kütüphanesi açılışı Nizip’te törenle  gerçekleşti.

Açılışlara Gaziantep Valisi Davut Gül’ ün yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Nizip Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı ile İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve protokol üyeleri le öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Maruf Marufoğlu Turizm Otelcilik Okulu’nun açılışında konuşan Vali Gül; “Öncelikle arsasını temin eden Hayırsever Abimiz Maruf Marufoğlu’na. binanın yapımına katkı sunan Eski Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’e ve Milletvekillerimize, donanım konusunda destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımıza  ve İlçe Belediyemize, takip eden Kaymakamımıza ve İlçe Milli Eğitimimize çok teşekkür ediyorum. Gaziantep gerek kamu yatırımlar ile gerekse hayırseverlerin yaptıkları yatırımlar ile tarihinin en büyük eğitim yatırımını yapan bir eğitim şehri. Bunda herkesin katkısı var. Katılımınızdan dolayı herkese çok teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin; “ Yeşil Nizip’teyiz. Özel bir ailenin desteği ile buradayız. Marufoğlu ailesinin eğitime ayrı bir aşkı olduğunu gördük. Eğitim için yaptığı yatırımlardan dolayı kendisinden ve ailesinden Rabbim razı olsun. Sizlerin huzurunda Marufoğlu ailesine çok teşekkür ediyorum. Nizip deyip geçmeyeceksiniz. Nizip bir medeniyet. Nizip bir tarihtir. Ticaretin, şifanın, zeytinin, fıstığın anavatanıdır. Nizip’ e fıstık kent modelini kurmak istiyoruz.” sözlerini kaydetti.

Konuşmasında öğrencilere de öğütlerde bulunan Şahin; “Her biriniz bizim en önemli varlıklarımızsınız. Biz geldik gidiyoruz. Yarın Nizip’ in Kaymakamı, Nizip’ in Belediye Başkanı sizler olacaksınız. Kendinizi çok iyi yetiştirmeniz lazım. Bunun için cansiperane çalışıyoruz. Size çok güveniyor ve sizi çok seviyoruz. Yeni okulunuz sizlere hayırlı olsun.”

Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise; “ Bugün burada sadece bir uygulama otelini açmakla kalmıyor, Nizip için önemli bir merkezin açılışını yapıyoruz. Nizip dışından gelen vatandaşlarımıza 5 yıldızlı otelimizde hizmet vereceğiz. Tesisimizi kazanmamıza vesile olan özellikle yerini bağışlayan başta Hayırsever Maruf Marufoğlu’ na, emeği geçen Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Milletvekillerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle açılış gerçekleşirken sonrasında uygulama otelinin sınıfları gezildi.

Vali Davut Gül ve beraberindeki heyet akabinde Yatırım izleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından “Spor Şehri Gaziantep” Projesi kapsamında yapılan Nizip Spor Lisesi Sentetik Çim Saha açılışını gerçekleştirdi.

Sentetik Çim Saha’nın açılış töreninde konuşan Vali Gül; “Nizipli gençlerimizin spor yapabileceği bir tesise ihtiyaçları vardı. İnanıyorum ki hem daha önce yapılan spor tesisleri ile hem de yapılan ve yapılacak olan spor yatırımları ile Nizip’ in ve Gaziantep’ in Spor Şehri olmasına katkı sunacaktır. Sizlere inanıyor ve sizlerle gurur duyuyorum.” sözlerini kaydetti.

Başkan Şahin burada yaptığı konuşmada “Spor Şehri Gaziantep” dedik, inandık ve başardık. Bu tesis Nizip’ in gençlerine çok yakıştı. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Konuşmanın devamında “ Sayın Valimiz göreve ilk başladığında ilk toplantısını Beden Eğitimi Öğretmenleri ile yaptı. Bu da Sayın Valimizin spora ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi.  Gaziantep’ in Spor Şehri olması için gereken desteği verdiği için Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum.” sözlerini kaydetti.

Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise; “ Spor şehri Gaziantep’ te sporda da birinci konuma gelmemiz gerekiyor. Biz siz gençlere güveniyor ve her türlü desteğimiz ile yanınızda olmaya çalışıyoruz. Türk Bayrağımızı gittiğiniz her yerde dalgalandırmanızı istiyoruz. Bu konuda sizlere güvenimiz tam. Sahanın sizlere hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Nizip Spor Lisesi öğrencileri ile birlikte kurdeleyi kesen Vali Gül ve protokol üyeleri sonrasında öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Son olarak Vali Gül ve beraberindeki heyet, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Şehit Öğretmen Ayşenur Alkan Çocuk Kütüphanesi’nin açılışını gerçekleştirdi.