Neşet Ertaş’ın çoçuklarından film tepkisi
Haber Kategorisi: Gündem

Neşet Ertaş’ın çoçuklarından film tepkisi

Merhum sanatçı Neşet Ertaş’ın oğlu Hüseyin Ertaş, babasının hayatını konu alan filme tepki gösterdi. Neşet Ertaş’ın çocukları, babaları hastayken film için kendisinden izin belgesi alındığını ileri sürdü. Hüseyin Ertaş, 40 kiloya kadar düşmüş, kanserle mücadele eden bir insanın hastaneye yatmadan 6 gün önce evine gelip imzasının alınmasının uygun olmadığını dile getirdi.

Türk halk ozanı, merhum sanatçı Neşet Ertaş, 25 Eylül 2012 tarihinde, İzmir’de tedavi gördüğü özel bir hastanede, aşırı sigara kullanımına bağlı mesane kanseri hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Her kesimden, her siyasi görüşten binlerce insanın katıldığı cenaze töreninden sonra Bağbaşı Mezarlığı’na defnedilen Neşet Ertaş’ın çocukları Hüseyin, Döne ve Canan Ertaş, UNESCO Uluslararası Neşet Ertaş 10. Yıl Anma Programı’na katılmak üzere Kırşehir’e geldi. Ertaş’ın çocukları, belediye tesisinde basın açıklamasında bulundu. 

 

NEŞET ERTAŞ’IN OĞLUNUN AÇIKLAMALARI

Neşet Ertaş’ın oğlu Hüseyin Ertaş, babalarının filminin yapılmamasını vasiyet ettiğini ve yazılı bir vasiyet olmasa bile sözlü olarak bu vasiyetini ailesine ve çocuklarına söylediğini, kendilerinin de bu sebeple filme karşı çıktıklarını ifade etti. Babalarının ölümünden kısa bir süre önce hasta haldeyken kendisinden izin belgesi alındığını öne süren Hüseyin Ertaş, 40 kiloya kadar düşmüş ve kanserle savaşan birinin evine, hastaneye yatmadan 6 gün önce noter götürüp imza alınmasının uygun olmadığını belirtti.

 

“HİÇ KİMSEDEN 5 KURUŞ PARA İSTEMEDİK”

Babasının istemediği bir filmin çekildiğini söyleyen Ertaş, “Biz hiç kimseden şimdiye kadar film için para istemedik. Hiç kimseyle görüşmedim. Çıkıyorlar televizyona, ‘Aile sizden para istedi mi?’ diye soruyorlar. O da cevap verirken ‘O konulara girmeyelim’ diyor. Yani arkadaş, istediyse ‘İstedi’ de, istemediyse ‘İstemedi’ de. Böyle yapıp bizi zan altında bırakmaya çalışıyorlar. Efendim açıkça söylüyorum ne görüştüm ne bir para aldım… Hiç kimseden 5 kuruş para istemedik. Bunun da bilinmesini istiyorum" dedi.

 

“DEVAM EDEN 3 FARKLI DAVA VAR”

Neşet Ertaş’ın oğlu Hüseyin Ertaş’ın açıklamalarının ardından Ertaş’ın kızları Döne ve Canan Ertaş da filme tepki gösterdi. Öte yandan ailenin avukatı Uğur Çapkın da Neşet Ertaş’tan alındığı iddia edilen muvafakatnameler, adına yazılan kitap ve film çekimiyle ilgili devam eden 3 farklı davanın olduğunu söyledi. Çapkın, “İnşallah yargı bu davalar neticelenmeden filmin oynatılmasına müsaade etmez” dedi.

 

Olaymedya.com