Kolej Vakfın'da Cemil Alevli saygıyla anıldı
Haber Kategorisi: Gaziantep

Kolej Vakfın'da Cemil Alevli saygıyla anıldı

Gaziantep Kolej Vakfı’nın kurucusu ve efsane sanayicisi merhum Cemil Alevli, vefatının 52. yılında düzenlenen törenlerle anıldı. İlk tören, kurucusu olduğu Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları’nda gerçekleşti. Törenin ardından, Gaziantep Asri Mezarlığı’ndaki mezarı başında da bir anma töreni düzenlendi.

 

Gaziantep Kolej Vakfı’nın kurucusu olan örnek sanayici Cemil Alevli, ölümünün 52. yılında hem Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları’nda hem de Gaziantep Asri Mezarlığı’ndaki aile mezarlığında anıldı. Anma törenine, GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu üyeleri Osman Kıratlı ve Avukat Aysel Tokatlı, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Fevzi Gürsel, idareci ve öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları’nda düzenlenen ilk törende, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından GKV Özel Liseleri Müdürü Engin Biba, Cemil Alevli’nin yaşamı boyunca gerçekleştirdiği hizmetleri anlattı. Ayrıca, Gaziantep Kolej Vakfı Cemil Alevli Koleji öğrencileri, merhum Cemil Alevli’nin yaşamından kesitleri anlatan bir oratoryo sahneledi. GKV’li minik öğrenciler de siyah renkli kostümleriyle sergiledikleri danslarla dikkat çekti.

Gaziantep Özel Okulları’nda düzenlenen törenin ardından, Gaziantep Asri Mezarlığı’nda Cemil Alevli’nin mezarı başında da bir tören düzenlendi ve merhum dualarla anıldı.