Keşif Kampüsü'nde Kimya Atölyesi Yapıldı
Haber Kategorisi: Eğitim

Keşif Kampüsü'nde Kimya Atölyesi Yapıldı

Yaklaşık 11 ay önce eğitime başlayan, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından oluşturulan, diğer adıyla çocuk üniversitesi ifadesi kullanılan Keşif Kampüsü'nde, dün Gaziantep Üniversitesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Hidayet Mazı eşliğinde kimya atölyesi gerçekleştirdi.

Yaklaşık 11 ay önce eğitime başlayan, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından oluşturulan, diğer adıyla çocuk üniversitesi ifadesi kullanılan Keşif Kampüsü'nde, dün Gaziantep Üniversitesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Hidayet Mazı eşliğinde kimya atölyesi gerçekleştirdi.

Şimdilik Samsun'da 2 ve Gaziantep'te 1 adet bulunan keşif kampüsü, 81 ilde faaliyette olan Deneyap atölyeleri gibi arttırılması hedefleniyor. Keşif Kampüsü’nde, 1-4. sınıf öğrencilerinden oluşan okul grupları hafta içi eğitim görürken, sınavla seçilen öğrenciler 2 yıl boyunca hafta sonları sarmal müfredat yöntemi ile 8 farklı alanda kariyer ve farkındalık eğitimleri alıyorlar. E-sınav ve proje sınavı olarak iki aşamalı sınavlardan geçen öğrenciler erken dönemde üniversite bilgisiyle tanıştırılıyor ve uzmanlaşmak istediği alanlar önceden belirlenerek o alanda liderlik etmeleri bekleniyor.