• 0 342 230 85 91 -Whatsapp
Post

Gözler kabineye çevrildi

KYK düzenlemesi hazır, Erdoğan 18 Temmuz’da açıklayacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borçlarıyla ilgili çalışmasını tamamladı. Düzenlemenin ayrıntılarının Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından 18 Temmuz’daki kabine toplantısı sonrası açıklanması bekleniyor. Öğrencilerin eğitim döneminde aldıkları KYK kredilerinin geri ödemelerine geçtiğimiz günlerde devasa faiz gelmiş, borçlarındaki fahiş artışları sosyal medyadan duyuran öğrenciler isyan etmişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, bir öğrencinin tweetini alıntılayarak, “Faizli borçları ödemeyin” çağrısı yapmıştı. Tepkilerin ardından Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, çalışma yürütüldüğünü söylemişti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkilileri, KYK kredi borçları ile ilgili ‘uzun bir süredir’ çalışmaların sürdürdüğünü ve bu çalışmaların tamamlandığını söyledi..

Düzenleme, 2022-2023 akademik yılı güz dönemine kadar tamamlanması talimatı verildi. 

18 Temmuz’da Erdoğan duyuracak

KYK kredi borçları ile ilgili çalışma 18 Temmuz’daki kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulacak.

 

Bunları Da Okuyabilirsiniz

Öğrencilerin başarısı gurur verdi

Öğrencilerin başarısı gurur verdi ,18/08/2022

Şahinbey Belediyesine bağlı sosyal tesislerde ve gençlik merkezlerinde eğitim gören öğrenciler üniversitelerin lisans ve ön lisans bölümlerine yerleşerek, üniversite yerleştirmelerinde yüzde 87.18'lik başarı gösterdiler.

Detay...
Merkez Bankası faizi indirdi

Merkez Bankası faizi indirdi ,18/08/2022

Merkez Bankası faizi yüzde 13'e indirdi!

Detay...
Taksiciler Zararda!

Taksiciler Zararda! ,18/08/2022

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar , taksi esnafını ziyaretinden sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla taksici esnafının sorunlarına dikkat çekti.

Detay...