Gaziantep Valiliğinden Suriye Sınırındaki Gerilim İçin İtidal Çağrısı
Haber Kategorisi: Gaziantep

Gaziantep Valiliğinden Suriye Sınırındaki Gerilim İçin İtidal Çağrısı

Gaziantep'te yaşanan son gelişmeler, Suriye'nin El-Bab kentinde endişe verici bir atmosfere işaret ediyor. Dün Kayseri'de meydana gelen olayın ardından, Suriye sınırından gelen görüntüler dikkatleri üzerine çekti.

Gaziantep Valiliği, sınırda yaşanan olayların ardından yaptığı açıklamada, "Sözde misilleme olarak araçlara zarar verildiği iddiasıyla görüntüler yayınlanmaktadır. Hem şehrimizde hem de danışmanlık verdiğimiz El-Bab'ta daha büyük bir olaya meydan verilmemesi adına konuyla ilgili ayrıntılar netleşene kadar herkesin itidalli olmalarını ve bu tür kin ve nefreti artırıcı söylemlere prim vermemelerini istirham ediyoruz" şeklinde bir uyarıda bulundu.

Valilik, hem Gaziantep'te hem de danışmanlık hizmeti verilen El-Bab'ta olayların büyümemesi için yetkililerin gerekli önlemleri aldığını belirtti. Yetkililer, halka itidal çağrısında bulunarak, sosyal medyada yayılan kin ve nefreti artırıcı söylemlere prim verilmemesi gerektiğini vurguladı. Olayla ilgili detayların netleşmesi beklenirken, halkın sağduyulu davranması istendi.