Gaziantep 'te Ulaşım Sorunları Bitmiyor
Haber Kategorisi: Gaziantep

Gaziantep 'te Ulaşım Sorunları Bitmiyor

Metropol şehir Gaziantep’te, ulaşım sorunu her geçen gün artıyor. 7 liraya dayanan biniş ücretleri, vatandaşın belini büktü. Gaziantep’te tam kart kullanan bir vatandaşın aylık ulaşım bedeli 350 TL oldu.

Son zamanlarda Gaziantep’te duraklarda kartında bakiyesi olmayan insanlar duraktaki diğer insanlardan para istemeye başladı. Günden güne hayat şartları zorlaşırken vatandaşlar bir çıkmaza girdi tam biniş bileti 7 lirayı veremeye güçleri yetmeyen vatandaşlar duraktaki insanlardan istiyor. Bu konu hakkında denk gelen bir vatandaş “İnsanların gücü kalmadı artık. Ben her gün otobüsle işe gidip gelen bir insanım. Çalışmama rağmen ben zor yetiştiriyorum. Bu insanlar ne yapsın? Son zamanlarda çok denk gelmeye başladım böyle olaylara.” dedi.

Bu tür olaylarla sıklıkla karşılaştığını belirten bir diğer vatandaş ise, “Artık insanların bunu ne için yaptığını ayırt edemiyoruz. Yardımcı oluyoruz, sonra istismar edildiğimizi öğreniyoruz. Belki de yardıma muhtaç bir insana bu sebeple yardımcı olmuyoruz. Bu toplumda son derece önemli bir sorun.” şeklinde konuştu.