Gaziantep 'te Su Kesintisi Ne Zaman Olacak
Haber Kategorisi: Gaziantep

Gaziantep 'te Su Kesintisi Ne Zaman Olacak

Bir süredir şehrin elektrik altyapısını iyileştirmek ve bölge halkına daha iyi hizmet verebilmek adına şebeke çalışmaları yürüten Toroslar EDAŞ, bugün de çalışma planı kapsamında benzer çalışmaların yürütüleceğini ve buna bağlı olarak da bazı bölgelerde elektrik kesintilerinin yaşanacağını belirtti. Toroslar EDAŞ’tan gelen bu duyuru üzerine bölge halkı su kesintilerinin de yaşanıp yaşanmayacağını öğrenmek adına kamu kurumu GASKİ’nin resmi duyurularını incelemeye aldı.

GAZİANTEP’TE SULAR KESİLECEK Mİ 6 EKİM 2022?

Toroslar EDAŞ tarafından yürütülecek olan şebeke çalışmalarının gün içerisinde birçok bölgede elektrik kesintilerine sebep olacağını öğrenen Gaziantep halkı, benzer bir duyurunun GASKİ tarafından da yapılıp yapılmadığını, bugün Gaziantep’te suların da kesik olup olmayacağını araştırmaya başladı. 

 

GASKİ SU KESİNTİSİ DUYURUSU 6 EKİM 2022

Yeni güne Toroslar EDAŞ’tan gelen elektrik kesintisi duyurusu ile başlayan Gaziantep halkı, gün içerisinde yürütülecek olan çalışmaların su hizmetini de etkileyip etkilemeyeceğini veya GASKİ’nin de yeni güne ilişkin bir çalışma planının olup olmadığını merak etmeye başladı. Bölge halkının su kesintisine yönelik duymuş olduğu endişeye yeni bir duyuru ile karşılık veren kamu kurumu GASKİ, ayrıntıları paylaştı.

 

6 Ekim Perşembe günü Toroslar EDAŞ ekipleri tarafından yürütülecek olan çalışmaların su hizmetlerine bir etkisinin olmayacağını belirten GASKİ, kurumun da yeni güne ilişkin bir çalışma planlamadığını dolayısı ile bugün şehirde kurum kaynaklı bir su kesintisinin yaşanmayacağını ifade etti.

 

GASKİ SU KESİNTİSİ BİLDİRİMİ

6 Ekim Perşembe günü için Gaziantep şehrinin herhangi bir bölgesinde su kesintisinin planlanmadığını belirten GASKİ, olası bir su kesintisinin yaşanması durumunda problemin yaşam alanı kaynaklı olacağına dikkat çekti. Bu gibi durumlarda kurum ile irtibata geçilmesi ve problemin çözümü için arıza kaydının oluşturulması gerektiğini bildiren GASKİ, söz konusu bildirimin abone numarası ve adres bilgileri aracılığı ile ALO 153 numaralı hat üzerinden yapılabileceğini ifade etti.