Gaziantep'te sanatla buluşan çocuklar
Haber Kategorisi: Gaziantep

Gaziantep'te sanatla buluşan çocuklar

Gaziantep Çocuk Sanat Merkezi, Dünya Sanat Günü kapsamında düzenlenen etkinliklerle 500 küçük sanatseveri bir araya getirdi. Merkezde gerçekleşen iki günlük etkinliklerde, çocuklar 17 farklı atölye çalışmasında sanatsal faaliyetlerde bulundu. Bu etkinlikler, hem eğlence hem de sanatsal kabiliyet gelişimi için önemli bir fırsat sundu.

 

Çocuk Sanat Merkezi Koordinatörü Zeliha Ağtaş, merkezin amacının çocuklara sanatı sevdirmek ve onları iyi yerlere taşımak olduğunu vurguladı. Merkez, belirli aralıklarla çocukları ağırlayarak onlara verimli bir ortam sunuyor. Ağtaş, “Sanatla her zaman iç içeyiz. Çocuklarımıza sanatı sevdirmek ve yeteneklerini geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Mozaik Eğitmeni Şeyda Çetinkaya, atık materyallerden mozaik üretimine odaklandıklarını belirtti. Çocuklarla birlikte çalışmanın kendisini geliştirdiğini ifade eden Çetinkaya, “Mozaik sanatına büyük talep var. Buraya gelen çocuklar çok heyecanlı ve istekli. Ayrıca, burası çocuklara el becerisi kazandırmanın yanı sıra sosyalleşme imkanı da sunuyor.Çocukların sanatsal yetenekleri de bu sayede gelişiyor'' şeklinde konuştu.