Gaziantep'te kağıt toplayıcısı adaydan büyük başarı,köklü partileri geride bıraktı
Haber Kategorisi: Gaziantep

Gaziantep'te kağıt toplayıcısı adaydan büyük başarı,köklü partileri geride bıraktı

Gaziantep'te atık kağıt toplayıcılığı yapan ve yerel seçimlerde bağımsız büyükşehir belediye başkan adayı olan 37 yaşındaki Ramazan Karabudak, resmi olmayan sonuçlara göre 3,015 oy alarak köklü partilerin önüne geçti.

Gaziantep Toptan Endüstri Merkezi'nde atık kağıt toplayıcılığı yapan Karabudak, 31 Mart'taki yerel seçimlerde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız aday oldu. Yapılan seçimlerin ardından sonuçların açıklanmasıyla Karabudak, köklü partileri geride bırakarak en çok oy alan 10. isim oldu. Ancak beklediği sonucu elde edemediğini belirterek, “Benim beklediğim oy en az 20 bin idi” dedi.

Seçim sonucunun beklentisinin dışında olduğunu belirten Karabudak, “Düne kadar Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayıydım. Nasibimizde 3,015 oy almak varmış. Bugünden itibaren işimin başına geri döndüm. Burada önceden çaycılık yapıyordum. Pandemi sürecinde geri dönüşüm işine yöneldim. 16 Şubat’ta başkanlık çalışmalarına başladım. Dün de seçim sonuçlarını aldım. Nasibimizde yokmuş. Ben de o yüzden işimin başına döndüm” şeklinde konuştu.

Çevresinin geniş olması nedeniyle başkan olacağına inandığını ifade eden Karabudak, “Parti seçmemin nedeni ise vatandaşın partiden bıkması. Bağımsızdan bu yüzden aday oldum. Çevrem çok geniş olduğu için kazanacağımı düşündüm. Benim beklediğim oy en az 20 bin idi, ilk 2’de olacağımı tahmin ediyordum. Bana oy oranını sorduklarında söylemiyordum. Son bir haftadaki gözlemlerimden sonra 50 bini geçeceğimi düşünmüştüm" ifadelerini kullandı.

Gaziantep'te köklü ve güçlü teşkilatlara sahip partiyi geride bırakmasıyla ilgili soruya cevap veren Karabudak, "Yıllardır parti içinde aktif olan kişilerden daha yüksek oy almak beni çok mutlu etti. Gelecek hedeflerim arasında milletvekili olmak var. Beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.