Gaziantep'te çocuk şenliği’ne 200 bin kişi katıldı
Haber Kategorisi: Gaziantep

Gaziantep'te çocuk şenliği’ne 200 bin kişi katıldı

Şahinbey Belediyesi tarafından 21-29 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Çocuk Şenliği’ne 200.000 civarında kişi katılırken çocuklar ve aileler şenlikte gönüllerince eğlendiler

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde 21 Ocak tarihinde açılan ve 29 Ocak tarihine kadar açık kalan Çocuk Şenliği’nde Nasrettin Hoca, Niloya, Keloğlan Masalları, Bremen Mızıkacıları Kukuli, Küçük Hazerfen, Elif ve Arkadaşları, Arı Maya ve Aslan Hürkuş müzikalleri ve sinemaları çocuklarla buluştu. Çocuklar ayrıca şişme oyun gruplarıyla ve diğer etkinliklerle doyasıya eğlendiler.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde dokuz gün süren Çocuk Şenliği’nde çocukların tatillerini dolu dolu geçirdiğini ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu “Şahinbey Belediyesi olarak, çocuklarımızın sömestr tatilinde zamanlarını dolu dolu geçirmesi, eğlenmesi ve öğrenmesi için çocuk şenliği düzenledik. Dokuz gün süren Çocuk Şenliği’nde yaklaşık 200.000 civarında yavrumuz şenliği ziyaret etti. Çocuklarımız kendileri için hazırladığımız müzikaller ve sinemalarla eğlenirken, çocuk atölyelerinde de kendilerini geliştirdiler. Çocuklarımız dolu dolu bir tatil geçirdiler. Onlar mutlu oldukça bizlerde mutlu oluyoruz. Onlara ömür boyu mutlu ve neşeli bir hayat diliyorum” diye konuştu.