Gaziantep protokolünden 10 Kasım mesajı
Haber Kategorisi: Gaziantep

Gaziantep protokolünden 10 Kasım mesajı

Gaziantep protokolü 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıldönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Vali Davut Gül’ün 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşı’mızın lideri Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 84’üncü yılında, milletçe sonsuz saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.

Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihe iz bırakan bir lider ve komutan yapan en büyük özelliği ise milletine duyduğu sonsuz güven ve inançtır. 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı Türk Milleti’yle omuz omuza vererek kazanmış ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuştur.

Türk Milletinin istiklaline ve istikbaline adanan 57 yıllık ömrün sona erdiği 10 Kasım’ı matem günü olmaktan ziyade Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama günü olarak idrak ediyoruz. Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk;    “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir.” diyerek duygularını, fikirlerini anlamanın önemini vurgulamıştır.

Bağımsızlık uğrunda karşısına çıkan tüm güçlükleri aşarak milletine bağımsızlığını armağan eden,  yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla dünya milletlerine örnek olan Atatürk'ün bize sunduğu değerleri korumak ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak için tüm gücümüzle çalışmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesinde gücünü Türk Milleti’ne olan inanç ve güveninden alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 84. yıl dönümünde bir kez daha şükran, minnet ve saygıyla anıyorum.

Ruhu şâd olsun!

10 KASIM ATATÜRK’ÜN VEFATININ 84. YILDÖNÜMÜ BASIN MESAJI

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 

Mücadelelerle ve başarılarla dolu bir ömrün ardından 10 Kasım 1938 sabahı ebediyete irtihal eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Milletimizin gönlünde sarsılmaz ve müstesna bir yeri olduğunu ifade eden Dr. Bakbak, “Atatürk, esaret prangasına vurulmak istenen Türk Milleti’ni sarsılmaz liderliği ve derin vatan sevgisiyle bir araya getiren, kayıtsız ve şartsız bağımsızlık parolasıyla ilk adımı atan iradenin adıdır. Kurtuluş Savaşımızın en yoğun dönemlerinde dahi Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılmasını sağlayarak, Milli İrade’ye olan bağlılığını ve inancını göstermiştir. Milletimiz de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının yanında durarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna, tüm dünyada eşit ve hür bir ülke olarak kabul gören yeni bir devletin inşasına katkı sağlamıştır. Çanakkale Muharebeleri’nde karşı cephedeki işgalcileri temsil eden eski İngiltere Başbakanı Churchill’in, ‘Savaşta Türkiye'yi kurtaran, savaştan sonra da Türk Milletini yeniden ayağa kaldıran Atatürk' ün ölümü, yalnız yurdu için değil, dünya için de büyük kayıptır.’ sözleri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sadece sevenleri tarafından değil, eski rakipleri tarafından dahi hakkının her alanda teslim edildiğinin ispatıdır.” dedi.

Vefatından 84 yıl sonra, Atatürk’ün bıraktığı mirası daha ileri ufuklara götürmek için çalıştıklarını söyleyen Derya Bakbak, “Kendilerinin çok güzel bir vecizeyle ifade ettikleri gibi, ‘Bilim’ ve ‘Akıl’ yolunda 20 yıldır ülkemizi kalkındırıyor, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir’ düsturuyla Milletimize hizmet ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hepimize hedef olarak gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkabilmek adına savunma sanayimizden eğitim sistemimize, sağlıktan Milli Teknoloji Hamlelerimize varana dek, birçok alanda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde durmadan çabalıyoruz. Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yılında saygıyla anıyor, bıraktığı emanetin emin ellerde olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum.” diyerek mesajını tamamladı.

AK PARTİ GAZİANTEP İL BAŞKANI MEHMET EYUP ÖZKEÇECİ’DEN

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; ebediyete irtihalinin sene-i devriyesinde saygı, sevgi ve minnetle anıyorum.

Ülkesi ve milleti için yaşayan, zor şartlar ve sınırlı imkânlara rağmen bağımsızlığımız uğruna çalışan ve milli egemenliğimiz olan Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere armağan eden Ulu Önderimiz, 57 yıllık ömrünü Türk Milletinin istiklaline ve istikbaline adamış; fikirleriyle, eserleriyle, fedakârlıklarıyla Türkiye Cumhuriyeti’ni birlik ve beraberlik içinde muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için çabalamıştır.

Bugün, bizler de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığımız ilhamla bıraktığı mirasa sahip çıkıyor; milletimizden aldığımız güçle ekonomiden eğitime, bilimden kültüre, sağlıktan ulaşıma, sanattan siyasete kısaca hayatın her alanında büyüyerek, gelişerek ve durmaksızın ilerleyerek Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yükseltmeye ve yüceltmeye devam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki Atatürk’ü görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değil; O’nun fikirlerimi ve duygularını anlamak ve hissetmektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Savaşı’mızın mimarı; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Millî Mücadele’mizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi  rahmetle minnetle anıyorum

Gaziantep Milletvekili AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Nejat Koçer’in 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.
Milli Mücadelenin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk;  büyük bir komutan, güçlü bir liderdir. Dört bir yandan kuşatılmış Anadolu’yu , askeri kabiliyeti, keskin zekası ve güçlü liderlik vasıflarıyla düşman işgalinden kurtarmakla kalmamış; egemenliği  millete teslim ederek en büyük eseri olan Cumhuriyeti inşa etmiştir.

 Türk Milletinin sahip olduğu azim ve kararlılık ile cesareti O’nda vücut bulmuş günümüzün  çağdaş ve müreffeh ülkesi Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atma başarısını göstermiştir. Bizler de Atatürk’ün emanetine sahip çıkmak, birlik ve beraberlik içerisinde cennet vatanımızı  daha  müreffeh bir ülke haline getirmek için mücadele ediyor, var gücümüzle çalışıyoruz.


Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 84. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin kahramanları ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 ŞAHİN: “BUGÜN, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İÇİN YAS GÜNÜ DEĞİL, FİKİRLERİNE VE GÖSTERDİĞİ HEDEFLERE ULAŞMAK İÇİN BERABER OLMAMIZ GEREKEN BİR GÜNDÜR”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84’üncü yıl dönümü dolaysıyla mesaj yayımladı.

Şahin, Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84. yılında ve sonsuza kadar Türk milletinin kalbinde yaşayacağını belirterek, Atatürk’ün kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olmuş bir lider olduğunu vurguladı.

O’nun “En Büyük Eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’nin, bugün dünyada sözü dinlenen, dostluğu aranan ve uluslararası sorunların çözümünde aktif rol üstlenen yüksek itibara sahip bir ülke konumunda olduğuna dikkati çeken şahin, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“İstiklal mücadelemize önderlik eden, aziz milletimizin eşsiz fedakarlığıyla bu destansı mücadeleyi zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal, üstün askeri yönetimi ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için yas günü değil, fikirlerine ve gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız ve her zamanki gibi bir ve beraber olmamız gereken bir gündür. ‘Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi mirasına sahip çıkmak için bugün hepimize düşen ortak görev, yine yıllar önce Atatürk'ün de ifade ettiği gibi ‘Ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet'e sahip çıkmak, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak olmalıdır. Türk Ulusu dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele güçlü biçimde yürüyecektir.’ Yeni bir yüzyılda, kararlılıkla ilerleyen Türkiye, istikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye devam ederken, ecdadımızın her dönemde önüne çıkan engelleri birlik ve beraberlik içinde aştığını, milli ve manevi değerlerini her şart altında yaşattığını, inandığı yoldan asla dönmediğini, istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıktığını da unutmamalıyız.”

Şahin, istiklal mücadelesinde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz Türk Milletinin, bugün de Türkiye’ye yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahip olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu ve gençlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi tam bağımsız olarak ilelebet muhafaza etmek, sürekli daha ileriye taşımak için, ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkesi etrafında birleştiriyoruz. Bu düşüncelerle, vefatının 84’üncü yıldönümünde Türk Milleti’ne esareti ve himayeyi asla yakıştırmayan ve bağımsızlık meşalesinin ilk fitilini 19 Mayıs’ta Samsun’dan ateşleyen Cumhuriyetimizin banisi, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, saygı ve şükranla anıyorum.”

BAŞKAN TAHMAZOĞLU: “GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü SAYGIYLA ANIYORUZ”

 Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 84. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 84. yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla andığını belirterek: "10 Kasım,  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı göstermemiz gereken bir gündür. Bu günde bizlere düşen en büyük görev;  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve en büyük eseri Cumhuriyet'i anlamak, Cumhuriyet'in değerlerini her koşulda korumak ve milletimizin çağdaş dünyada saygın bir yer edinebilmesi için, yorulmaksızın gayret etmek ve çalışmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, vatan uğruna hiç düşünmeden canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum" dedi.

 FADILOĞLU: “RAHMET, MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ”

-BAŞKAN FADILOĞLU’NDAN 10 KASIM MESAJI

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Türk Milletinin istiklaline ve istikbaline adanan 57 yıllık ömrün sona erdiği 10 Kasım’ı matem günü olmaktan ziyade Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini, eserlerini ve fedakarlıklarını anlama günü olarak idrak ediyoruz” ifadesini kullandı.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu,  bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 84. yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Atatürk; sadece milletimizin değil, tüm insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir. Milletimize ve ordumuza önderlik ederek yürüttüğü istiklal mücadelesi, hür yaşama kararlığındaki milletimizi aydınlık günlere kavuşturmuştur. Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkanlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. Türk Milletinin istiklaline ve istikbaline adanan 57 yıllık ömrün sona erdiği 10 Kasım’ı matem günü olmaktan ziyade Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini, eserlerini ve fedakarlıklarını anlama günü olarak idrak ediyoruz. Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir.” diyerek duygularını, fikirlerini anlamanın önemini vurgulamıştır.

 Ne mutlu ki bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikir, öngörü ve eserlerinden aldığımız ilham ile Türkiye’mizi; barış, huzur ve refah içerisinde yaşatmak ve yüceltmek için engel tanımaksızın yolumuza devam etmekteyiz. Yakın zaman içerisinde ülkemizin hemen her alanda büyük gelişimler ve dönüşümler yaşamakta olması, bölgemizde ve dünyada her geçen gün artan saygınlığımız, muasır medeniyet istikametinde milletçe attığımız dev adımlar bunun bariz göstergeleridir.

 Bağımsızlık uğrunda karşısına çıkan tüm güçlükleri aşarak milletine bağımsızlığını armağan eden, kısa yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla dünya milletlerine örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize sunduğu değerleri korumak ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak için tüm gücümüzle çalışmalıyız. Bizler de devlet ve millet olarak kendisinin, “En Büyük Eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere eserlerine sahip çıkıp; onun fikirleri ışığında el birliği ile çalışarak ülkemizi daha ileri seviyelere getireceğiz.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk, onun silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi bir kez daha en kalbi duygularımla rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum. Hayatta olan gazilerimize de sağlıklı bir ömür diliyorum.”

DÜNYA TARİHİNE VE İNSANLIĞA MAL OLMUŞ ÖLÜMSÜZ LİDERİMİZ! 

TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi, CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yıl dönümü dolayısıyla anlamlı bir mesaj yayımladı.

“Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşı’mızın lideri, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 84’üncü yılında, milletçe sonsuz saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz. Engin ileri görüşlülüğü, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, halkına ve insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut, Atatürk’ü hiç şüphesiz insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği dünyanın en önemli liderlerinden biri yapmıştır. Kurtuluş savaşımızın önderi, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin gönlünde daima yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklâl mücadelemizin kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla dünya milletlerine örnek olan Büyük Önderin bize sunduğu değerleri korumak ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak için tüm gücümüzle çalışmalıyız. Atatürk’ün kurduğu cumhuriyete, değerlerine, çağdaş, demokratik, ilerici, özgürlükçü Türkiye Cumhuriyetine ve Atatürk devrimlerine sahip çıkmaktır. 

Ölümsüz Önderimizin bıraktığı eserlerin büyüklüğünü her geçen gün daha iyi anlıyor, tarihe ve insanlığa mal olmuş kişiliğiyle gurur duyuyoruz” diyen Yılmazkaya, 10 Kasım münasebetiyle ilgili yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye Cumhuriyetinin ebedi lideri Mustafa Kemal Atatürk, yaşamı, yaptıkları ve başarıları ile tüm insanlığın saygısını kazanmış, başka uluslara yol göstermiş, tarihin akışını değiştirmiş örnek bir devlet adamı büyük bir liderdir. 

Milletimiz, Yüce Ata'sıyla onur duymakta, insanlığa mal olmuş bir önderi yetiştirmenin övüncünü yaşamaktadır. Büyük Önder Atatürk’ün bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti mirasına, milletçe daha çok sahip çıkmamız gerektiği, Atatürk’e ve Cumhuriyete yapılan her saldırıda açıkça ortaya çıkmaktadır. Atatürk, emperyalizm karşısında ülkenin ve halkın içinde bulunduğu olanaksızlıklara boyun eğmemiş, kararlı ve dirençli tutumuyla bizleri zafere ulaştırmıştır. 

Milletçe, her 10 Kasım'da olduğu gibi bu yıl da aydınlık Türkiye'nin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e sevgimizi, saygımızı ve bağlılığımızı en içten duygularla göstermekteyiz. Ölümsüz Önderimizi sonsuzluğa uğurladığımız günün yıldönümünde, bıraktığı eserin büyüklüğünü daha iyi anlıyor, tarihe ve insanlığa mal olmuş kişiliğiyle övünç duyuyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Ulu Önder Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 84’üncü yılında kendisini milletçe, saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz.

Bugün Atatürk’ü anmak, O’nun yaptığı devrimlere sahip çıkmak, kurduğu cumhuriyete, değerlerine, çağdaş, demokratik, özgürlükçü Atatürk ilkelerine sahip çıkmaktır. Bugün onun sayesinde çağdaş değerlerle buluşan evlatlarımıza Atatürk’ü anlatmaktır. Bugün Atatürk’e ve ilkelerine saldıran zihniyet, O’nun eserlerine sahip çıkan halkın iradesine yasak koymaya çalışan irade, gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içindedir! Atatürk’ün bıraktığı eserin büyüklüğünün ve sağladığı kazanımların bilincinde olan milletimiz ise yasakçı zihniyette karşı her zaman özgür iradesiyle karşı duracaktır. 

Bizler; Yüce Önderimizin kurduğu Cumhuriyet'e, ilke ve devrimlerine ve Atatürkçü düşünce sistemine her zaman sahip çıkacağız. Lâik, demokratik, çağdaş ve aydınlık Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük devrimci, büyük devlet adamı Yüce Önderimizin aramızdan ayrılışının 84. yılında, Kendisini bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar’ın 10 Kasım mesajı

Özlemle anıyoruz!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep İl Başkanı Neşet Uçar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84.yıldönümü dolaysıyla bir anma mesajı yayımladı.

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, Kurtuluş Savaşı'nın önderi, ebedi Başkomutan, Cumhuriyetin ve bağımsızlığın mimarı Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 84'üncü yıl dönümünde saygı, minnet ve özlemle andığını belirtti.

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar’ın 10 Kasım mesajı şöyle;

‘’Bugün; egemen güçler tarafından işgal edilmiş, orduları dağıtılmış bir ülkeyi savaş meydanlarında yeniden kuran, olanaksızlıklar içinden çağdaş ve güçlü bir ülke yaratan, gerçekleştirdiği devrimlerle tüm dünyayı kendine hayran bırakan, 20. yüzyılın en büyük liderini, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız gündür. 

Sadece 84 milyon değil dünyanın dört bir yanında bulunan vatandaşlarımız Ulu Önder’i anacak, bıraktığı vatana, devrimleriyle aydınlattığı ülkeye, sahip olduğumuz tüm çağdaş değerlere nasıl sahip çıktığını gösterecektir.

 Kısacık bir ömre sayısız savaşlar sığdıran ve sonunda da “benim en büyük eserim” dediği Cumhuriyet’i kuran Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bir ülkenin kurtarıcısı ve kurucusu olmakla yetinmeyip fikirleriyle, devrimleriyle ülkenin geleceğini de aydınlatmıştır.

Kurtuluş Savaşı’nın önderi, ebedi Başkomutanımız, Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın mimarı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 84’üncü yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyorum.

 Gençlik yıllarından itibaren demokrasi düşüyle hareket eden, özgürlük ve bağımsızlığı karakter edinen Büyük Önder Atatürk, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırma mücadelesi verdiğimiz bugünlere de ışık tutmaktadır.

O’nun eşsiz devrimci fikirleri ile aydınlattığı bu yolun sonunda, inanıyorum ki ülkemiz, bağımsız yargı ve eksiksiz bir millet egemenliğine kavuşacaktır.

Cumhuriyetin fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür evlatları, ülkemizin siyasi bağımsızlığını ekonomik bağımsızlık ile perçinleyecek, liyakat esasına dayalı, laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti tüm ilkeleriyle, Cumhuriyetimizin II. yüzyılında hayata geçirilecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 84’üncü yıl dönümünde Aziz Atatürk ve silah arkadaşlarıyla vatanımız için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum; tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.’’

 GTB BAŞKANLARINDAN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük bir komutan ve devrimleriyle tarihe geçen eşsiz bir devlet ve fikir adamı olduğunu kaydeden GTB Başkanları, anma mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde saygı, minnet ve hasretle yad ediyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tarih sayfasından silinmek istenen asil bir milletin istiklal mücadelesine ışık tutarak, küllerinden yeniden doğmasına liderlik etmiştir.

İstiklal harbinin çetin şartlarına rağmen kurtuluş destanını tarihe altın harflerle nakşeden Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vatanına olan büyük sevgisi, sadakati ve bu uğurda verdiği kutlu mücadeleyle sadece Türk Milleti’nin değil aynı zamanda tüm ulusların da ebedi sevgi ve saygısına mazhar olmuştur.

Atatürk’ün üstün askeri dehası, azmi, vizyonu, ileri görüşlülüğü ve kararlılığını gençlerimize çok iyi anlatmamız gerekiyor. Ata’mızın kurduğu ve 'En büyük eserim' diyerek gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak ve ebediyete taşımak ancak çalışkan ve öz güveni yüksek nesiller yetiştirmekten geçiyor.

Övgüye değer birçok üstün meziyeti şahsında toplamış olan Atatürk, aynı zamanda dünya barışına ve insanlık onuruna verdiği büyük değerle de unutulmaz bir önderdir.

Çanakkale Zaferi sonrası Anzak askerlerinin annelerine hitaben kaleme aldığı mektubunu,” Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! Gözyaşlarınızı dindiriniz. Evlatlarınız bizim bağrımızdadır. Huzur içindedirler ve rahat uyuyacaklardır. Onlar bu topraklarda canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır” cümleleriyle tamamlayan Atatürk, dünya barışına, insanlık onuruna ve kardeşliğine verdiği önemi tüm dünyaya bir ders olacak şekilde ortaya koymuştur. 

Ülkesinin istiklali ve istikbali uğruna sayısız hizmetler vererek adını dünya tarihine ve Türk Milletinin gönlüne yazdıran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir' sözlerinden hareketle onun ilke ve inkılapları doğrultusunda iş dünyası olarak daha güçlü bir Türkiye idealiyle her zamankinden daha çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, 84 yıl önce aramızdan ayrılan istiklal mücadelemizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyoruz.”

GTO BAŞKANLARINDAN 10 KASIM MESAJI

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı M. Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Gaziantep Ticaret Odası ailesinin daima Atatürk’ün izinde olacağını ifade eden GTO Başkanları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti için vazgeçilemez bir değer olduğunu belirtti.

Aramızdan ayrılışının 84’üncü yılında Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü sevgi, saygı, özlem ve rahmetle andıklarını belirten GTO Başkanları, “Bizler Atatürk’ün çizdiği yolda, gösterdiği hedeflere durmaksın ilerleyeceğiz.” diyerek şunları söylediler:

“Ulusumuzun büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk umutların tükendiği, Türk milletinin esaret altına alındığı, çıkmaz ve karanlık bir yola girildiği anda bir güneş gibi parlayarak ‘Bağımsızlık Destanı’mıza önderlik etmiştir. Askeri dehasının yanında 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ne çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirdiği inkılaplar, sosyal ve ekonomik reformlarla seviye atlatmış ve parlak bir geleceği bizlere emanet etmiştir. Bizler de Ata’mızın emanetini daha yükseklere çıkarmaya, daha ileriye taşımaya mecburuz. Bu bilinç ve anlayışla ülkemize, milletimize hizmet ediyor, daha güçlü bir Türkiye için durmaksızın çalışıyoruz, çalışmak da zorundayız. Bu anlayışın en güzel örneği de Gazianteplilerdir. Tüm zorlu şartlara rağmen nereden geldiğini ve geçmişini çok iyi bilen Gaziantepli hemşehrilerimiz bir daha “O” günler yaşanmasın diye ihracat rekorları kırmakta, imkânsız denilen işlerin üstesinden gelebilmektedir. Gaziantepliler Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine layıkıyla sahip çıkmaktadır.

GTO ailesi olarak, aramızdan ayrılışının 84’üncü yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatırları önünde saygıyla eğiliyoruz."

-GSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADNAN ÜNVERDİ:

-“BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK’ÜN İDEALLERİNE ULAŞMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, “Yaşamı ve mücadelesiyle dünyaya örnek olan önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 84’üncü yılında minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Başkomutan Atatürk’ün, vatan sevgisi ve milletine olan inancıyla cepheden cepheye koşarak aziz milletimizin yeniden ayağa kalkmasına liderlik ettiğini belirten Adnan Ünverdi, mesajında şunları kaydetti:

“Büyük bir komutan ve devlet adamı olarak Atatürk, milletinden aldığı güçle cephede kazanılan zaferin ardından bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük hedefi, ay yıldızlı bayrağımız altında milli birlik içerisinde, her anlamda kakınmış ve muasır medeniyetler seviyesine yükselmiş bir Türkiye’yi inşa etmekti.

Bu uğurda siyasi, sosyal, kültürel, hukuksal ve ekonomik anlamda devrim niteliğinde adımlar atmış, ilke ve inkılapları ile en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılacak temel ilkeleri bizlere miras bırakmıştır.

Bize düşen de yol göstericimiz olan bu ilkeler doğrultusunda, Atamızın emanetine sahip çıkmak, daha gelişmiş ve çağdaş bir Türkiye için bayrağı nesilden nesile yukarı taşımaktır.

"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir" diyen Atatürk’ün fikirleri ve idealleri her daim yol göstericimiz olmaya devam edecektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, 84 yıl önce ebediyete uğurladığımız Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz vatanımız için mücadele etmiş tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Ruhları şad olsun."

Başkan Çıkmaz’dan 10 Kasım mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yılında Rahmet Ve Özlemle Anıyoruz

Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mehmet Çıkmaz, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek Milli Mücadeleyi başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yıl dönümünde rahmet ve özlemle andıklarını belirten Başkan Mehmet Çıkmaz şöyle devam etti:

“Atatürk’ün önderliğinde zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşımız, şanlı tarihimizin en önemli kilometre taşlarından birisidir.  Her karışı şehitlerimizin kanı ile sulanmış olan aziz vatanımızda bağımsız ve hür bir şekilde yaşamamızı sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Atatürk, milletimizin ortak eseri olan ve ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizi gençlere emanet etmiştir. Gençlerimizin bu emaneti korumak ve yüceltmek için her türlü fedakârlığı yapacağına olan inancımız tamdır. Türk milleti olarak Cumhuriyeti korumak ve muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da tüm gücümüzle çalışmaya, üretmeye ve ihracat yapmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.”

Başkan Kadooğlu’ndan 10 Kasım Mesajı:

“Dünya tarihine yön veren bir lider”

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu, Atatürk’ün ebediyete irtihalinin yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.

Başkan Celal Kadooğlu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında, “Kurtuluş Savaşı’nın önderi, Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 84. yıldönümünde saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

Başkan Kadooğlu, mesajını şöyle sürdürdü: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, başarılı bir devlet adamı, muzaffer bir komutan olmanın yanında Dünya tarihine yön veren liderlerden biridir. Atatürk’ün önderliğinde bir araya gelen milletimizin topyekûn mücadelesi ile başarıya ulaşan Kurtuluş Savaşı dünyadaki diğer mazlum toplumlar için de bir kurtuluş reçetesi olmuştur. 10 Kasım sadece, Dünya tarihinde büyük bir iz bırakmış bir lider olan Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değil, aynı zamanda O’nun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine çıkarma azmimizin güçlendiği gündür. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete irtihalinin 82’nci yıldönümünde Atatürk ve silah arkadaşlarıyla tüm şehitleri rahmetle anıyorum.”

TİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan'dan 10 Kasım mesajı:

"Başarıları ve fikirleri ile yüzyıla damgasını vurdu"

Türkiye İhracatçılar Meclisi Halı Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan, 10 Kasım Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 84. yılı nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.

TİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Kaplan, mesajında şunları söyledi: "10 Kasım 1938 tarihinde ebedi âleme uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu,  bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. yılında bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anmaktayız. Atatürk, askeri, idari ve diplomasi alanındaki başarıları, ileri görüşlülüğü ve fikirleri ile yaşadığı yüzyıla damga vurmuş bir liderdir. Atatürk'ün, "Ekonomisi zayıf bir ulus, yoksulluktan ve düşkünlükten kurtulamaz; güçlü bir uygarlığa, kalkınma ve mutluluğa kavuşamaz; toplumsal ve siyasal yıkımlardan kaçamaz' sözü günümüzde olduğu gibi her zaman geçerliliğini koruyacaktır. Bizler iş dünyasının temsilcileri olarak, daha güçlü bir Türkiye için bıkmadan, usanmadan ve yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile Kurtuluş Savaşımızın önderi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun."

GAİB KOORDİNATÖR BAŞKANI KİLECİ'DEN 10 KASIM MESAJI

"Atatürk’ü Anmadığımız Günümüz Yok"

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, Atatürk'ün vefatının 84. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin yıldönümünde saygı, rahmet ve özlemle anıyorum." dedi.

 Atatürk, dünya ve Türk tarihinin gördüğü en kıymetli şahsiyetlerden biridir diyen Kileci; “Atatürk’ün Cumhuriyetin temellerine yerleştirdiği ilkeler sayesinde yolumuz aydınlık ve ışık dolu. Gerek vatandaş olarak gerekse ülkeye katma değer katmak için gece gündüz çalışan iş insanları olarak her adımımızda ve yaptığımız her atılımda kendisine olan minnettarlığımız katlanarak büyüyor. Çünkü Atatürk’ün bize kazandırdığı haklar, hürriyetler ve değerler sayesinde bugün kendimizi ifade edebilme şansını buluyoruz. Atatürk’ün özveriyle yapmış olduğu çalışmalar sayesinde bireysel özgürlüğü elde etmiş bir millet olarak gücümüzü ekonomik anlamda tüm dünyaya gösterme cesaretinde bulunabiliyoruz. Her sabah işlerimize giderken biz iş insanlarının aklında tek bir söz var “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.”. Bizi biz yapan niteliklerimiz; çalışmak, üretmek, ülkesi uğruna en iyi şekilde mücadele etmek ve umut etmektir. Bu özellikleri de Atatürk’ün Türk milletine bıraktığı bir miras olarak kabullendik. Bu sebeple Atatürk’ü anmadığımız günümüz yok. Elbette ki Ata’mızı görmeyi çok isterdik ama Ata’mız benimle aynı düşünceleri paylaşan gencinden yaşlısına birçok kişiye “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.” özdeyişiyle cevap vermiştir. Bu yüzden onu görme şansını yitirsek de onu her gün anlayarak anacağız ve ilkelerini kılavuz bilerek yaşamaya, üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Kileci, anma mesajına şöyle devam etti: “Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletine birçok manevi miras bırakmıştır. Bu kutsal mirası korumak için ve yitirmemek için çağdaş uygarlık düzeyinden asla vazgeçmemek, eğitimi hayatın merkezine yerleştirmek, kadınların haklarını korumak, ekonominin güçlenmesi için tam bağımsızlıktan ödün vermemek, bilimden, sanattan ve üretmekten, çalışmaktan vazgeçmemek gerekmektedir. Toplumsal cinsiyetçiliğin önüne geçerek kadının toplumdaki yeri ve önemini göz ardı etmemek ise başlı başına medeniyetin ve eşitliğin bir gerekliliğidir. Eğitim ve çağdaşlık yine bu noktada Atatürk’ün bize bıraktığı en önemli mirastır diyebilirim. Atatürk’ün eğitimi her şeyin başı sayması hayattaki ilkem olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Vefatının yıldönümünde Ulu Önderimizi saygı, rahmet ve minnetle anarken; Atamıza bir minnet ve borç olarak Cumhuriyetimizi yaşatmak ve ülkemizi hak ettiği değere ulaştırmak için; üzerimize düşen sorumlulukları fazlasıyla yerine getireceğimizi, yorulmadan, bıkmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğimizi bir kez daha ifade etmek isterim. Dünya ekonomisinin içinden geçtiği bu çalkantılı dönemde biz ihracatçılar olarak, 2023 hedeflerine ulaşmak için kararlılıkla mücadelemizi sürdürecek, ülke ekonomimize daha fazla katkı sağlamanın gayreti içerisinde olacağız. 

OSB Başkanı Cengiz Şimşek’ten 10 Kasım Mesajı:

“Eşsiz bir komutan, büyük bir devlet adamı olan Atatürk’ü özlem, şükran ve minnetle anıyoruz”

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek, 10 Kasım Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Şimşek mesajında, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek Kurtuluş Savaşını başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bizlere bu vatan topraklarında özgür ve bağımsız yaşama onurunu kazandırdığını belirterek şunları söyledi:

 “Kurtuluş Savaşı’nın önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz bir komutan ve büyük devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin yıl dönümünde büyük bir özlem, şükran ve minnetle anıyoruz. Atatürk’ü anmak demek, onun eserlerine ve özellikle de Cumhuriyet’e sahip çıkmak demektir. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimiz bugün her alanda söz sahibi, etkin, uluslararası arenada ulaştığı saygın konumu ile aydınlık yarınlarımızın teminatıdır. Yarınlarda daha güçlü bir Cumhuriyet, daha müreffeh bir ülke görmek istiyorsak Cumhuriyetimizin kazanımlarını geleceğimiz olan çocuklara ve gençlere doğru anlatmalıyız. Atatürk’ün ve atalarımızın bize emaneti olan Cumhuriyeti, demokrasiyi ve milli iradeyi tüm gücümüzle korumalıyız. Bu bizler için tarihten gelen bir sorumluluktur.”

İMO Gaziantep Şube Başkanı Güçyetmez:

“En büyük eserini ilelebet yaşatacağız”

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.

Başkan Güçyetmez mesajında, büyük bir devlet adamı, muzaffer bir komutan ve modern Türkiye’nin kurucu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyeti ilelebet yaşatma azim ve kararlılığından taviz vermeyeceklerini belirterek, “Bugün vatanımızda hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşıyorsak bunu Cumhuriyetimize, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve demokrasimize borçluyuz” dedi.

Güçyetmez, mesajını şöyle sürdürdü: “Yaşadığı çağa damga vuran, düşmanları tarafından bile saygı ile anılan Atatürk’ü aramızdan ayrılışının yıldönümünde bir kez daha şükranla ve özlemle anıyoruz. O’nun en büyük eseri olan Cumhuriyetimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak bizler için en büyük görevdir. İlimin ışığından ayrılmadan, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşımak için bıkmadan, usanmadan ve yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Cumhuriyeti korumak ve güçlendirmek için vereceğimiz mücadelede eserleri, fikirleri yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.  84 Yıl önce ebediyete intikal eden Atamızı minnet ve şükranla anıyoruz..”

GAHİB Başkanı Kaplan’dan 10 Kasım Mesajı:

“Çağa damgasını vuran bir lider”

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Abidin Kaplan, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. yılında rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” diyen GAHİB Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Kaplan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Atatürk, yaşadığı çağa damgasını vuran bir liderdir. Sadece milletimizin değil bağımsızlık mücadelesi veren tüm mazlum milletlerin gönlünde taht kurmuş bir devlet adamıdır. Vefatının yıldönümünde Atatürk’ü anmak demek, aynı zamanda O’nun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni her alanda güçlendirmek için daha çok çalışmak demektir. Gelecekte daha güçlü bir Türkiye için birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek, tıpkı Kurtuluş Savaşındaki mücadeleci ruh ile çalışmak Atatürk’e duyduğumuz saygının en güzel göstergesidir. Bu duygu ve düşüncelerle istiklal savaşımızın büyük önderi, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi; şükranla, minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyorum.”

 

memohaber.com