Gaziantep'e 100 Bin Konut yapılacak
Haber Kategorisi: Gaziantep

Gaziantep'e 100 Bin Konut yapılacak

Gaziantep Valisi Davut Gül, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Gaziantep’e 100 bin sosyal konut yapılacağını duyurdu. Vali Gül, “Herkesin ev sahibi olacağı konutlar, kentsel dönüşümü sağlayarak deprem riskini de ortadan kaldıracak” dedi.

Gaziantep’te konut sorunu her geçen gün büyümeye devam ediyor. Kent genelinde ortaya çıkan konut sorununu gündeme alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 50 bini depremin vurduğu İslahiye ve Nurdağı’nda olmak üzere Gaziantep’e toplam 100 bin konut yapılacağının müjdesini vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından geçtiğimiz gün düzenlenen tören ile Kuzeyşehir’de 727 konutun hak sahiplerine teslimi yapıldı.

Törende bir konuşma gerçekleştiren Gaziantep Valisi Davut Gül, kentte 100 bin konut yapılacağını söyledi. Vali Gül, “Çevre Bakanlığımız Gaziantep’e 100 Bin sosyal konut yapacak. Herkesin ev sahibi olacağı konutlar, kentsel dönüşümü sağlayarak deprem riskini de ortadan kaldıracak. Yeni konutların okul, sağlık tesisi, cami, vb. Sosyal donatıları da hızlıca tamamlanarak hizmete alınacaktır” ifadelerini kullandı. 

 

gazianteppusula.com