Celal Doğan,Gaziantep Fikir Platformu üyeleri ile bir araya geldi
Haber Kategorisi: Gaziantep

Celal Doğan,Gaziantep Fikir Platformu üyeleri ile bir araya geldi

CHP Genel Merkezi tarafından Gaziantep ve Bölge Sorumlusu olarak atanan Gaziantep Büyükşehir Belediye eski Başkanı Celal Doğan, yaklaşan seçimler öncesi sahaya indi. Gaziantep ve ilçelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Celal Doğan, önceki gün de Gaziantep Fikir Platformu üyeleri ile Türkiye ve Gaziantep siyasetini değerlendirdi.

Fikir Platformu üyeleri, önceki dönem Büyükşehir belediye başkanı Celal Doğan’la Türkiye ve Gaziantep siyaseti ile ilgili çözüm ve önerileri konuşmak için biraya geldi.

Gaziantep siyaseti ile beklentilerini dile getiren Fikir Platformu Temsilcisi Mehmet Erçöçen; “Fikir platformu üyeleri olarak, kentimizin önemli dinamikleri ile buluşmalarımız devam edecek. Ayrıca değişik etkinliklerle de toplumsal farkındalığı nitelikli siyasi bilince evirtecek çalışmalarımız devam edecek. Herkese bu süreçte demokrasiye inanan ve bu sürece katkı bulunmak isteyen insanlara ulaşmak ve onları bu sürecin içine katmak gibi bir toplumsal görev düşmektedir.” diye konuştu.

“2023 seçimleri ülkemiz için önemli”

“Ülkesi, Şehri ve Cumhuriyetle ilgili endişesi olan herkesin bu platformda buluştuğunu görüyorum” diyen Doğan, Fikir Platformu üyelerine teşekkür ederek sözlerine başladı.

Doğan; “Hiçbir beklentim olmadan buradayım.  Laik ve demokratik bir Türkiye özlemi olan herkesin çalışmalara destek verme zorunluluğu var. 2023 yılında yapılacak olan genel seçimlerin ülkemiz adına çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü çok fazla tahribata yol açan bu iktidarın, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel yapı taşları olan laiklik ve cumhuriyete çok fazla zarar verdiğini görüyorum. Önümüzdeki yıl yapılacak olan genel seçimler bu yüzden daha da önem kazanıyor. Burada hepimizin üzerine düşen görevler var. Bu görevlerin başında ise her bireyin, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetine bir borcu olduğu ve bu yüzden de sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum. Gaziantep Fikir Platformu üyelerine büyük görev düşüyor. 2023 seçimlerinde başarılı sonuç alınacağına inanıyorum. Ama hepimizin inanarak, çok çalışması gerekiyor” dedi.

 

gazeteekspres.com